Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Karin Andrée - Agneta Dunemark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 33, Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
13NT S+1 430 19 41% 19 41.0%KD632E7659754 E104EKKn10KKn2E103
23 S-1 -100 19 41% 38 41.0%K73EKD3K109486 986252DKn762Kn5
Rond 2, som NS mot par 39, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
32 N+1 140 45 98% 83 60.0%ED43D52E62D104 Kn987EKn983K985
44 S+1 650 24 52% 107 58.0%ED6576K3EKn852 Kn109843K10ED763
Rond 3, som NS mot par 34, Rutger Persson - Claes Nilsson
52NT V+1 -150 32 70% 139 60.4%1096EKKn394Kn982 732D4732E7653
63NT V+1 -630 23 50% 162 58.7%Kn765E1059863103 K1042D32102K765
Rond 4, som ÖV mot par 40, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
73NT N-2 200 37 80% 199 61.7%Kn10852Kn8E104K104 7643E93Kn6D765
8Pass 29 63% 228 61.9%E875D83E86354 KKn49754KDKn2D9
Rond 5, som ÖV mot par 35, Mona Andersson - Anita Olofsson
95 S+1 -420 32 70% 260 62.8%98752D108310522 EKKn6K9742D639
103NT N+1 -630 6 13% 266 57.8%102310875EK10764 7653K986DKn695
Rond 6, som NS mot par 41, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
115 S= 400 29 63% 295 58.3%E96KKn1062E8654 943KDKnE953K92
123NT N+2 660 44 96% 339 61.4%E9E10108754KD105 Kn632D987KD93E
Rond 7, som ÖV mot par 36, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
133NT N-1 100 20 43% 359 60.0%D987DKn108E9762 62E4210954D853
143 V-1 -50 25 54% 384 59.6%D864D98Kn863D3 K103E7642K107K7
Rond 8, som ÖV mot par 42, Agneta Johansson - Lars Svensson
153 Ö-2 -100 17 37% 401 58.1%K1085284KKn543K 973EK6Kn1096432
162 V-1 -100 12 26% 413 56.1%D1042E102EKn10732 KD652KKn5343D4
Rond 9, som ÖV mot par 31, Inga Derving - Ulla Nilborn
171 S+3 -130 37 80% 450 57.5%85210393ED8532 KDKn93Kn5410864Kn
184 Ö+1 450 28 61% 478 57.7%EKn2EKD10965653 1076482D862EDKn
Rond 10, som ÖV mot par 37, Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna
192 S-2 100 15 33% 493 56.4%853D9643E76D8 EK10107103EKn10763
202 V= 110 43 93% 536 58.2%9832832D86DKn6 EK75EDKnKn97583
Rond 11, som ÖV mot par 32, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
214 Ö= 420 24 52% 560 57.9%D65EKn10962KKn75 EKn10KD5D1098592
222 V+1 140 31 67% 591 58.3%D1095K103292DKn4 43EDKn65E65E95
Rond 12, som ÖV mot par 38, Anitha Lindgren - Marian Krook
231 S+1 -110 5 11% 596 56.3%8764864386Kn75 DEKKn5E972ED94
243NT N-2 100 32 70% 628 56.8%8D1074EKn6EK873 106543E53K10794