Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Göran Ekelund - Hans Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Nils Lindblad - Louise Grandinsson
13NT N= -400 41 89% 41 89.0%Kn287531094D862 9875D964D83KKn
21NT Ö+1 120 33 72% 74 80.5%D1051098753K943 EKn4Kn64E8ED1072
Rond 2, som ÖV mot par 16, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
33 N-2 100 39 85% 113 82.0%K1062K1096D5732 5Kn8743K1074EKn6
44 S+1 -650 22 48% 135 73.5%D9854Kn10984KD9 K72EKn325210764
Rond 3, som NS mot par 15, Gun Bellander - Gunlis Åberg
53NT V-1 50 43 93% 178 77.4%1096EKKn394Kn982 732D4732E7653
63NT Ö+2 -660 10 22% 188 68.2%Kn765E1059863103 K1042D32102K765
Rond 4, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
74 S+1 650 36 78% 224 69.6%EKDDK853EKn832 9K1076542D9729
83 V-1 50 26 57% 250 68.0%10963EKKn6710862 D210210954EKKn73
Rond 5, som NS mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
95 S+2 440 24 52% 274 66.2%D1043598DKn10853 EKn6EKKn74EK764
104 S= 620 25 54% 299 65.0%KKn4E74EK932D2 ED98DKn10524Kn83
Rond 6, som NS mot par 24, Jan Clementsson - Lars Becklén
115 V-2 100 9 20% 308 60.9%E96KKn1062E8654 943KDKnE953K92
123NT S+1 630 35 76% 343 62.2%E9E10108754KD105 Kn632D987KD93E
Rond 7, som ÖV mot par 23, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
134 N= -620 3 7% 346 57.9%D987DKn108E9762 62E4210954D853
143 V-1 -50 25 54% 371 57.6%D864D98Kn863D3 K103E7642K107K7
Rond 8, som NS mot par 22, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
153D Ö-4 800 46 100% 417 60.5%E4DKn9632E2875 DKn61075D10987ED
163 S-1 -50 27 59% 444 60.4%E98396K9K9865 Kn1074E87DKn8765
Rond 9, som ÖV mot par 21, Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors
174 S+1 -450 11 24% 455 58.2%85210393ED8532 KDKn93Kn5410864Kn
184 Ö+1 450 28 61% 483 58.4%EKn2EKD10965653 1076482D862EDKn
Rond 10, som NS mot par 20, Claudia Sjöberg - Mats Andersson
192 Ö= -110 24 52% 507 58.1%Kn9EK82Kn854942 D7642Kn5KD92K5
202 S= 110 30 65% 537 58.4%10646K1042E10742 DKnK109754E3K95
Rond 11, som NS mot par 19, Ulla Borgström - Monica Wester
214 Ö= -420 22 48% 559 57.9%987443632EKKn10 K3287E74D8643
222 V+1 -140 15 33% 574 56.8%Kn87697KDKn8K82 EK2841074310763
Rond 12, som NS mot par 18, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
233 Ö-1 100 35 76% 609 57.6%K10951092K1053106 EKn32D7DKn4K832
242 Ö-1 50 35 76% 644 58.4%DKn2KKn865DKn1062 EK9792D984325