Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Söndag 13.30 HCP 2015-11-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 13.30 HCP 2015-11-15

Partävling, 8 bord, 15 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulf Ohlsson - Marianne Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Per Boberg - Kerstin Boberg
14 N+2 -480 5.0 42% 5 42.0%D296D1096ED1085 Kn109753K1053297
22 V+2 170 9.0 75% 14 58.5%KD97652K10D974 9763EDKn10E6432
Rond 2, som ÖV mot par 4, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
34 Ö+2 680 0.0 0% 14 39.0%KD9865DKn538EKn E104E986EKD2K5
43 Ö+2 150 0.0 0% 14 29.2%Kn2EK82E975452 ED84397KD83K3
Rond 3, som ÖV mot par 11, Agneta Dunemark - Ulla Wästberg
54 N-3 300 12.0 100% 26 43.4%9432Kn9654D726 Kn87D72E43E842
62 Ö-1 -100 2.0 17% 28 39.0%97E8EK732E1042 DKn426532109DKn6
Rond 4, som NS mot par 8, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
71 Ö+1 -90 5.0 42% 33 39.4%EKn8K942964K54 K1042D73KKn7Kn107
82 S+1 140 9.0 75% 42 43.9%K92EDKn10Kn109984 DKn843K32D7KKn2
Rond 5, som ÖV mot par 2, Louise Grandinsson - Christina Leander
94 S+1 -450 3.0 25% 45 41.8%2642E83E109543 9864310985KnK72
103 S-2 200 11.0 92% 56 46.8%EKEK428EKn9764 D632987Kn653D10
Rond 6, som ÖV mot par 13, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
112 V-2 -100 6.0 50% 62 47.1%96542473ED1065 D10ED8652EK5K7
123 V+2 200 0.0 0% 62 43.2%Kn10872EKn1063108K K6K975ED6EKn87
Rond 7, som ÖV mot par 16, Gun Bellander - Klas Bellander
134 S= -130 0.0 0% 62 39.8%K107542D1057EK10 Kn6EK3Kn95D9532
141NT S+2 -150 2.0 17% 64 38.2%K98KD8D543954 EKn42Kn973109876
Rond 8, som ÖV mot par 3, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
151NT N+1 -120 2.0 17% 66 36.8%E32DKn832ED763 D986964753K82
164 V+1 650 8.0 67% 74 38.7%D42D92Kn969632 3EKKn10764KD10EK
Rond 9, som NS mot par 10, Daniel Matus - Stig Unoson
173 N= 140 2.0 17% 76 37.4%DKn9842K1084332 K10D5EK653E875
182 V+1 -140 2.0 17% 78 36.3%E69642D95EDKn2 108532DKn5K7K63
Rond 10, som NS mot par 1, Magnus Friberg - Karen Nielsen
193NT N+1 430 9.0 75% 87 38.3%KKn7Kn754EKD1094 E62KKn7532D285
203NT Ö+2 -660 4.0 33% 91 38.0%K76D98D64D954 Kn53K7654Kn5372
Rond 11, som NS mot par 9, Anders Olsson - Sten Ahlgren
212 Ö= -110 2.0 17% 93 37.0%5E104K954KKn942 ED9752ED1086210
221NT N= 90 8.0 67% 101 38.4%K75E84KKn104232 ED62K929EKKn84
Rond 12, som NS mot par 14, Mats Andersson - Lars Becklén
231 Ö+1 -110 0.0 0% 101 36.7%E8D10542KKn3DKn4 K104Kn76E1064853
242D S-2 -300 2.0 17% 103 35.9%42EDKn758643104 K1098766D97KD9