Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Söndag 13.30 HCP 2015-11-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 13.30 HCP 2015-11-15

Partävling, 8 bord, 15 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gun Bellander - Klas Bellander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, Frirond
1  - 8.6 72% 8.6 72.0%EK8EKn873284Kn2 64D54EKKn7K643
2  - 8.6 72% 17.2 72.0%Kn102K3Kn9KKn10532 E85484D875E86
Rond 2, som ÖV mot par 1, Magnus Friberg - Karen Nielsen
36 V= 1430 7.0 58% 24.2 67.3%KD9865DKn538EKn E104E986EKD2K5
43NT V+1 630 9.0 75% 33.2 69.2%Kn2EK82E975452 ED84397KD83K3
Rond 3, som NS mot par 2, Louise Grandinsson - Christina Leander
53NT N= 600 4.0 33% 37.2 62.0%EKD10EK8K6DKn97 65103Kn10985K1053
62 Ö= -90 5.0 42% 42.2 58.7%E103DKn4D85K983 K865K1097Kn6475
Rond 4, som ÖV mot par 3, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
72 S-2 200 11.0 92% 53.2 63.4%D7Kn5ED103ED986 9653E108685232
82 Ö+1 110 12.0 100% 65.2 68.0%10767654E643105 E598K852ED763
Rond 5, som NS mot par 4, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
94 S+2 480 12.0 100% 77.2 71.6%DDKnKD96542DKn8 EKKn1075EK731076
104 V-4 400 10.0 83% 87.2 72.7%9875103K72K832 Kn104DKn65ED10945
Rond 6, som ÖV mot par 5, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
113NT V-2 -100 6.0 50% 93.2 70.6%96542473ED1065 D10ED8652EK5K7
124 Ö+1 450 7.0 58% 100.2 69.6%Kn10872EKn1063108K K6K975ED6EKn87
Rond 7, som NS mot par 6, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
134 S= 130 12.0 100% 112.2 71.9%ED376ED4Kn8764 98Kn9842K108632
141NT S+2 150 10.0 83% 122.2 72.7%D105E65Kn62EDKn3 7631042EK7K1082
Rond 8, som ÖV mot par 7, Johnny Nielsen - Bodil Wikström
153 S= -110 7.0 58% 129.2 71.7%E32DKn832ED763 D986964753K82
165 V= 650 8.0 67% 137.2 71.4%D42D92Kn969632 3EKKn10764KD10EK
Rond 9, som NS mot par 8, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
172 N+2 170 4.0 33% 141.2 69.2%DKn9842K1084332 K10D5EK653E875
182 V= -110 6.0 50% 147.2 68.1%E69642D95EDKn2 108532DKn5K7K63
Rond 10, som ÖV mot par 9, Anders Olsson - Sten Ahlgren
192 N-1 50 10.0 83% 157.2 68.9%D109843964109Kn2 5ED108EK863763
204NT V+2 690 11.0 92% 168.2 70.0%E842EK9EKKn1086 D1092EKn103108723
Rond 11, som NS mot par 10, Daniel Matus - Stig Unoson
213NT S+1 630 11.0 92% 179.2 71.1%5E104K954KKn942 ED9752ED1086210
223NT S+2 460 11.0 92% 190.2 72.0%K75E84KKn104232 ED62K929EKKn84
Rond 12, som ÖV mot par 11, Agneta Dunemark - Ulla Wästberg
231NT S-1 100 9.0 75% 199.2 72.2%DKn753K8D52E102 962E93987K976
244 V= 130 8.0 67% 207.2 72.0%DKn5K109KKn107653 E38432E52EKn82