Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14

Partävling, 26 bord, 51 par. Antal brickor: 24. Medel: 576.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Björn Klefbohm - Magnus Friberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
13NT V+3 -490 5 10% 5 10.0%3Kn9539652K1074 D10972D104K8735
24 V-2 100 41 85% 46 47.5%K8438652Kn10695 5D94ED854E1043
Rond 2, som NS mot par 13, Sonja Christensson - Sonja Lindblom
32 V+1 -110 12 25% 58 40.0%KD76E852109E83 Kn983103D8631054
42 V+1 -110 39 81% 97 50.2%73Kn73DKn6E10654 KKn96E852103Kn87
Rond 3, som NS mot par 12, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
54 Ö+1 -450 13 27% 110 45.6%K2D52DKn65E1092 87K73108KKn8543
63NT S-2 -100 2 4% 112 38.7%54KD42DKn102K74 E3876EK43D1052
Rond 4, som ÖV mot par 25, Henrik Swensson - Rogert Dalgart
73 S-1 100 25 52% 137 40.6%KD62EED9KD732 108531083K75424
84D Ö-4 -800 0 0% 137 35.5%9653K9853273Kn E2E6D1096541042
Rond 5, som ÖV mot par 24, Anitha Lindgren - Marian Krook
93 N= -110 24 50% 161 37.1%K942EKn3297593 DKn105109546EDKn5
102 Ö+1 140 29 60% 190 39.4%KKn10KDKn3K9D542 E4109742DKn54Kn6
Rond 6, som NS mot par 23, Sanna Clementsson - Klas Bellander
113 V= -110 4 8% 194 36.5%DKn1086KD10475EK 5437652KD2972
122 N+2 170 23 48% 217 37.5%KKn87KD2KD10E43 54E10974954K87
Rond 7, som ÖV mot par 22, Ann Bomark - Björn Karlsson
134 V+2 680 35 73% 252 40.2%K7D8D1092EKD52 3EK10542EKn5476
144 N= -420 4 8% 256 37.9%9854E4EKn105385 106DKn9532KD763
Rond 8, som NS mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
154 N-1 -100 16 33% 272 37.6%K4KD765K85K85 EKn2EKn43743Kn64
164 S-1 -50 5 10% 277 35.9%KD8652K1053E95 EEKn621082E9864
Rond 9, som NS mot par 19, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
174D Ö-1 100 23 48% 300 36.6%Kn854K10D73EKKn7 K732753K105D83
182NT S= 120 29 60% 329 37.9%KD107E842D8Kn97 8K976E7532ED4
Rond 10, som NS mot par 18, Karin Andrée - Agneta Dunemark
193NT S= 400 26 54% 355 38.7%87D94Kn982DKn108 KKn10EKKn53KD10K9
204 Ö-1 100 44 92% 399 41.4%K10975E87KKn1075 642K432K96D94
Rond 11, som NS mot par 17, Ulla Wästberg - Mona Andersson
211NT S+1 120 27 56% 426 42.1%6542104E73KD52 Kn10EDKn52D84E97
223 Ö= -110 40 83% 466 44.0%8632DKn10854Kn7Kn K10954K532K653
Rond 12, som ÖV mot par 16, Märit Åstrand - Kerstin Hjalmarsson
236 S+1 -1460 15 31% 481 43.4%Kn762Kn106KD10643 K10931074542Kn72
243 V+1 170 46 96% 527 45.6%ED2KD942105952 Kn10953E106Kn8E108