Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14

Partävling, 26 bord, 51 par. Antal brickor: 24. Medel: 576.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Rolf Bergström - Christer Löfgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Märit Åstrand - Kerstin Hjalmarsson
13NT V= 400 10 21% 10 21.0%864K872104Kn863 EKKn5E6EDKnED92
23 Ö-1 -50 17 35% 27 28.0%D7EKKn107372DKn8 EKn10962K93K762
Rond 2, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
33 Ö-2 200 44 92% 71 49.3%KD76E852109E83 Kn983103D8631054
41NT Ö= -90 45 94% 116 60.5%73Kn73DKn6E10654 KKn96E852103Kn87
Rond 3, som NS mot par 13, Sonja Christensson - Sonja Lindblom
54 V-1 50 47 98% 163 68.0%K2D52DKn65E1092 87K73108KKn8543
62 S= 90 13 27% 176 61.2%54KD42DKn102K74 E3876EK43D1052
Rond 4, som NS mot par 12, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
72 Ö-1 100 29 60% 205 61.0%9D9542Kn63Kn985 EKn74KKn76108E106
84 N= 420 20 42% 225 58.6%KKn1087DKn107KKnE3 D44E82KD98765
Rond 5, som NS mot par 25, Henrik Swensson - Rogert Dalgart
93NT N-2 -100 4 8% 229 53.0%E876KD7EDKn1046 386K832K108742
104D Ö-1 200 47 98% 276 57.5%9876328862973 D5E65E1073EK108
Rond 6, som ÖV mot par 24, Anitha Lindgren - Marian Krook
112 N= -110 22 46% 298 56.5%K972EKn3E1083106 E98Kn964DKn8543
123 S= -140 37 77% 335 58.2%E93286E8763105 D106Kn53Kn2DKn962
Rond 7, som NS mot par 23, Sanna Clementsson - Klas Bellander
134 V+2 -680 13 27% 348 55.8%EKn10654Kn9K7383 D98276386Kn1094
143 V+2 -200 2 4% 350 52.1%EKKn3K896ED1042 D721076842KKn97
Rond 8, som NS mot par 21, Nina Nilsson - Jane Brändemar
152 N+2 170 38 79% 388 53.9%K4KD765K85K85 EKn2EKn43743Kn64
164 N= 420 18 38% 406 52.9%KD8652K1053E95 EEKn621082E9864
Rond 9, som NS mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
172 S= 110 33 69% 439 53.8%Kn854K10D73EKKn7 K732753K105D83
183 S= 140 34 71% 473 54.8%KD107E842D8Kn97 8K976E7532ED4
Rond 10, som ÖV mot par 19, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
194 S-1 50 38 79% 511 56.1%E62106E7E75432 D954387265436
202 Ö+1 140 20 42% 531 55.4%DKn9875EDKn810E2 E1036DKn5432863
Rond 11, som ÖV mot par 18, Karin Andrée - Agneta Dunemark
212NT N= -120 21 44% 552 54.8%D3K983KKn5Kn1086 EK987761096243
222 S-1 50 6 13% 558 52.9%EKnE32KD109E1074 D7976E864D982
Rond 12, som NS mot par 17, Ulla Wästberg - Mona Andersson
234 S+3 710 11 23% 569 51.6%ED842Kn963KE95 5EKD85ED98738
24Pass 14 29% 583 50.7%8Kn873E9742D43 K7645KD63KKn76