Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par TL Kristina 2015-10-14

Partävling, 26 bord, 51 par. Antal brickor: 24. Medel: 576.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anita Olofsson - Sven Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
13NT V+3 -490 5 10% 5 10.0%3Kn9539652K1074 D10972D104K8735
23 V+1 -170 17 35% 22 22.5%K8438652Kn10695 5D94ED854E1043
Rond 2, som ÖV mot par 18, Karin Andrée - Agneta Dunemark
33NT V= 600 48 100% 70 48.3%1052K764EKKnDKn9 E4DKn97542K762
41NT Ö+1 120 18 38% 88 45.8%1081064E542KD93 ED542KD9K9872
Rond 3, som NS mot par 17, Ulla Wästberg - Mona Andersson
54 Ö+2 -480 5 10% 93 38.6%K2D52DKn65E1092 87K73108KKn8543
63NT S-2 -100 2 4% 95 32.8%54KD42DKn102K74 E3876EK43D1052
Rond 4, som NS mot par 15, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
75 V-2 200 39 81% 134 39.7%9D9542Kn63Kn985 EKn74KKn76108E106
83NT S+3 490 41 85% 175 45.4%KKn1087DKn107KKnE3 D44E82KD98765
Rond 5, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
92 N+2 130 34 71% 209 48.2%E876KD7EDKn1046 386K832K108742
102 S-1 -100 34 71% 243 50.5%9876328862973 D5E65E1073EK108
Rond 6, som ÖV mot par 13, Sonja Christensson - Sonja Lindblom
111 N+1 -110 22 46% 265 50.1%K972EKn3E1083106 E98Kn964DKn8543
122NT V-3 -150 33 69% 298 51.7%E93286E8763105 D106Kn53Kn2DKn962
Rond 7, som ÖV mot par 12, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
134 V+2 680 35 73% 333 53.3%K7D8D1092EKD52 3EK10542EKn5476
145 N-1 50 32 67% 365 54.3%9854E4EKn105385 106DKn9532KD763
Rond 8, som NS mot par 25, Henrik Swensson - Rogert Dalgart
154 V-3 150 36 75% 401 55.7%K4KD765K85K85 EKn2EKn43743Kn64
164 N-1 -50 5 10% 406 52.8%KD8652K1053E95 EEKn621082E9864
Rond 9, som ÖV mot par 24, Anitha Lindgren - Marian Krook
172 N+1 -140 3 6% 409 50.1%106DKn949429654 ED9E862EKn86102
184 N-1 100 29 60% 438 50.6%E943103Kn6410862 Kn652DKn5K109K53
Rond 10, som NS mot par 22, Ann Bomark - Björn Karlsson
193NT S-2 -100 3 6% 441 48.3%87D94Kn982DKn108 KKn10EKKn53KD10K9
204 Ö+1 -650 1 2% 442 46.0%K10975E87KKn1075 642K432K96D94
Rond 11, som NS mot par 21, Nina Nilsson - Jane Brändemar
211NT N+2 150 44 92% 486 48.1%6542104E73KD52 Kn10EDKn52D84E97
222NT Ö+2 -180 30 63% 516 48.8%8632DKn10854Kn7Kn K10954K532K653
Rond 12, som NS mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
236 S+1 1460 33 69% 549 49.7%ED842Kn963KE95 5EKD85ED98738
243 Ö+1 -170 2 4% 551 47.8%8Kn873E9742D43 K7645KD63KKn76