Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Söndag 13.30 KM Mixed o kval till DM mixed, tl: Hasse 2015-10-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 13.30 KM Mixed o kval till DM mixed, tl: Hasse 2015-10-18

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Sanna Clementsson - Daniel Matus

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
15 Ö-1 50 10 71% 10 71.0%D62D9865109392 K10973472E8753
23NT N-1 -100 1 7% 11 39.0%Kn43EKKn92E32EK E10756K874Kn972
Rond 2, som ÖV mot par 7, Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg
32 N= -110 8 57% 19 45.0%KD10636433Kn932 Kn7E5DKn7652K106
44 Ö+1 650 10 71% 29 51.5%E6K642ED62K76 104E9875KKn8592
Rond 3, som ÖV mot par 8, Jan Schneider - Ester Schneider
51NT N= -90 3 21% 32 45.4%DKn109KDKKn64Kn75 69532E72D9642
61NT N+1 -120 6 43% 38 45.0%D10953843243Kn4 K4D75K962ED97
Rond 4, som NS mot par 9, Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
74 S= 620 11 79% 49 49.9%9875E86498ED7 KDKn43KnKD63KKn4
83D Ö-2 300 14 100% 63 56.1%KD7EKn64986393 EKn52D52K102K86
Rond 5, som NS mot par 10, Hans Mattsson - Susanne Levin
95 S-1 -50 5 36% 68 53.9%E54D9754Kn10942 KD62EKn64Kn6E83
103NT V+1 -630 8 57% 76 54.2%KKn4D752Kn743106 ED862Kn10648293
Rond 6, som ÖV mot par 11, Ingegerd Jeppsson - Dennis Alsensjö
112 Ö= 110 14 100% 90 58.4%K954KKn108DKn2E6 Kn108729321093K7
123 Ö+1 170 9 64% 99 58.8%EKD626310983Kn4 10983EK85D6E62
Rond 7, som ÖV mot par 12, Iwe Persson - Gunilla Wallin
134 Ö= 620 7 50% 106 58.2%E8EKD9652Kn6E2 KKn109747497K108
143NT N-2 100 13 93% 119 60.6%87587654EK583 K106310932KnD1062
Rond 8, som NS mot par 1, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
152 N= 110 14 100% 133 63.3%KKn108KD963K74D D6522E108109762
164 V+1 -650 5 36% 138 61.6%Kn53EDKn9749K104 KK1085107654252
Rond 9, som NS mot par 2, Gun Bellander - Klas Bellander
173 N-1 -50 9 64% 147 61.7%83ED732D5K732 Kn6K6K10972EKn65
183 Ö+1 -170 14 100% 161 63.8%10421065KDKn8542 KKKn9EKn109741073
Rond 10, som ÖV mot par 3, Stig Unoson - Jane Brändemar
193 S-2 100 12 86% 173 65.0%10768EKn86EKD72 Kn92K765K97328
204 N-4 400 13 93% 186 66.4%1032K97D976532 DKnD1098632ED108
Rond 11, som ÖV mot par 4, Charlotte Rudbäck - Nicolae Östner
212 V+3 150 14 100% 200 68.0%ED85463D1042Kn9 K109E428EK7543
223 N+1 -170 4 29% 204 66.2%10KDE932EKn9852 E92Kn74D876476
Rond 12, som NS mot par 5, Lars Jarming - Monica Lannerud
234D V-5 1400 14 100% 218 67.7%21043KD84E10642 Kn95EKD862E1096
243NT Ö= -400 8 57% 226 67.2%4365EK87K10876 D1076D109745454