Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19

Partävling, 20 bord, 39 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars G Svensson - Greger Jonsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 32, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
13 V+3 -230 27.0 75% 27 75.0%K10K974ED108652 Kn432853Kn62Kn73
23NT S+1 630 29.0 81% 56 78.0%KDKn71062Kn1043D9 82EKD9E85KKn107
Rond 2, som NS mot par 33, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
34 N= 130 27.0 75% 83 77.0%924EKD98Kn9876 KD65E72Kn542D4
42 N= 110 27.0 75% 110 76.5%ED49763EKKn1052 108732KKn54Kn9D7
Rond 3, som ÖV mot par 34, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
53 Ö+2 200 10.0 28% 120 66.8%43K10873K54KD6 62EKn96EKn6EKn87
62 Ö-2 -200 13.0 36% 133 61.7%DKn10986DKn96D23 3K85984EK7652
Rond 4, som NS mot par 35, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
73 V+1 -130 16.0 44% 149 59.1%EKn853Kn10687EK7 10942K9735Kn865
85 S-3 -150 7.0 19% 156 54.1%K10872ED96Kn625 EDKn4375D1075K8
Rond 5, som ÖV mot par 36, Karin Andrée - Agneta Dunemark
93 V= 140 12.0 33% 168 51.8%D1096K587EKD82 EK854Kn1086D693
102 V-4 -400 2.0 6% 170 47.2%8654E106753ED10 K2832KD102KKn93
Rond 6, som NS mot par 37, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
113 S-2 -100 7.0 19% 177 44.6%D765Kn4ED1051063 Kn94EK986362Kn9
123 V= -110 2.0 6% 179 41.4%K821064EKn54352 DKn73EKD753K96
Rond 7, som ÖV mot par 38, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
133 Ö-3 -300 0.0 0% 179 38.2%EK2DKn96EKn10983 DKn1085310554Kn108
143NT N+1 -430 7.0 19% 186 36.9%D108K652764DKn10 65298735E7652
Rond 8, som ÖV mot par 39, Mikael Palade - Lennart Tenland
153NT N-1 100 5.0 14% 191 35.3%D85ED10982Kn1075 109764KDKn97D43
163 S= -140 10.0 28% 201 34.9%98EK97623E962 Kn43Kn104D9842K5
Rond 9, som NS mot par 40, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
173NT N+3 490 25.0 69% 226 36.9%9K10EK1042EKD85 EKD1083753Kn857
183 N-1 -100 10.0 28% 236 36.4%D1083Kn73K1043KD EKKn410964D8632
Rond 10, som NS mot par 41, Anita Martinsson - Jan-Erik Olsson
192 S-2 -100 15.0 42% 251 36.7%521092ED9310986 DKn1084DKn846KD3
202 V+3 -200 18.0 50% 269 37.4%10657643EKn8Kn95 DKD952D743D73
Rond 11, som NS mot par 42, Milan Korac - Lars Becklén
214 Ö-1 50 19.0 53% 288 38.1%EK642984Kn65Kn6 97E52E84D8732
223 S= 140 33.0 92% 321 40.5%D43Kn8745410743 E1086EKD3963E6
Rond 12, som NS mot par 31, Sven Persson - Göte Jönsson
232 V= -110 7.0 19% 328 39.6%KDKn102E91093Kn54 EKn1076D8657632
243 V+1 -130 30.0 83% 358 41.4%KKn943KKn93Kn873 87D752E865429