Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Peter Moricz - Eva Olsberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
14 V+1 -450 20 48% 20 48.0%2DKn53KDKn95Kn76 Kn85K9487310942
23 V-2 100 42 100% 62 74.0%E32D10694KDKn76 D108749742D624
Rond 2, som NS mot par 14, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
32 N= 110 35 83% 97 77.0%7DKn9754E108Kn98 Kn96E3753ED732
46 V= -1430 3 7% 100 59.5%K753Kn43Kn107652 Kn42797654E1093
Rond 3, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Ing-Britt Jurén
52 N+1 -140 32 76% 132 62.8%Kn1032643Kn932Kn8 D4KD872D6D432
63 Ö-1 -100 7 17% 139 55.2%ED763Kn107K4D74 KKn9493Kn865E95
Rond 4, som ÖV mot par 12, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
75 S-2 200 36 86% 175 59.6%KKn10362KD6DKn94 9876K1087510983
84D N-2 300 42 100% 217 64.6%D983EKDKn9KKn54 E10Kn9765287538
Rond 5, som ÖV mot par 11, Anita Olofsson - Mona Berge
91 Ö+1 110 28 67% 245 64.9%KKnED542K10DKn65 7654298ED7529
104 S+1 -650 19 45% 264 62.9%DKn632D976E696 98744Kn9854542
Rond 6, som NS mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
113NT N+3 490 35 83% 299 64.7%54E102EDKn9765Kn K982Kn683EKD76
122 Ö= -110 37 88% 336 66.7%832D8732K42D9 96KKn64D8EKn1072
Rond 7, som NS mot par 21, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
134 V= -130 14 33% 350 64.1%Kn942EKn75ED275 E73109864Kn9863
142 Ö+1 -140 29 69% 379 64.4%9632K964Kn10976 D8754E29865K4
Rond 8, som ÖV mot par 20, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
153 N+1 -130 7 17% 386 61.3%KD1098395D42109 EKn2EKn1086108652
163 S-2 100 18 43% 404 60.1%K981053EKn5EKn95 EKn7242K732K83
Rond 9, som NS mot par 19, Lars Jarming - Monica Lannerud
174D Ö= -590 0 0% 404 56.6%Kn10753DKn10EKKn89 K9864E81052865
183 V-2 100 38 90% 442 58.4%D4K54K10975398 E102D972E421065
Rond 10, som NS mot par 18, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
193NT N+3 490 42 100% 484 60.6%EK42DED106EKn54 DKn10975Kn72D1098
205 Ö-2 200 37 88% 521 62.0%Kn64Kn763Kn865D3 E1072852K32E64
Rond 11, som NS mot par 17, Mona Andersson - Yvonne Tolf
213D V+1 -630 2 5% 523 59.3%EKKn974108522K6 85Kn93KKn9763Kn5
221NT N= 90 23 55% 546 59.1%DKn85E654KDE72 10743Kn103Kn3KD94
Rond 12, som NS mot par 16, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
233NT Ö+1 -630 7 17% 553 57.3%973D86473E742 Kn62103EK964283
243NT V= -400 35 83% 588 58.3%Kn963DKn97352E3 74K8542108Kn985