Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Birgitta Strand

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Anita Olofsson - Mona Berge
14 V+1 450 22 52% 22 52.0%764E872642D53 EKD1093106E10EK8
23 V-1 -50 4 10% 26 31.0%KKn6KKn310753985 95E85EKKn8E1032
Rond 2, som ÖV mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
32 N+1 -140 3 7% 29 23.0%EK852Kn964K1065 D10432K1086KD24
43 V+2 200 4 10% 33 19.8%E1096D10652EK8K D8EK98D32DKn84
Rond 3, som ÖV mot par 21, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
52NT S+2 -180 28 67% 61 29.2%Kn1032643Kn932Kn8 D4KD872D6D432
62 Ö= 110 18 43% 79 31.5%ED763Kn107K4D74 KKn9493Kn865E95
Rond 4, som NS mot par 20, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
72NT S-1 -100 20 48% 99 33.9%52E4Kn7432E1086 ED4DKn93E5K752
82NT Ö= -120 7 17% 106 31.8%KKn742EKD1046E7 65381042D109632
Rond 5, som NS mot par 19, Lars Jarming - Monica Lannerud
93NT Ö= -600 0 0% 106 28.2%D3K103Kn9843K104 E1098Kn766E8732
104 S+2 680 37 88% 143 34.2%E1053D1032EKn1087 K5EKKn1082K7KD3
Rond 6, som ÖV mot par 18, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
113NT S= -400 30 71% 173 37.5%Kn1076KD941041083 ED38753K29542
123 Ö= 110 5 12% 178 35.4%EKKnE105109753K3 D107549EKn68654
Rond 7, som NS mot par 17, Mona Andersson - Yvonne Tolf
134 V= -130 14 33% 192 35.2%Kn942EKn75ED275 E73109864Kn9863
144 Ö= -420 18 43% 210 35.8%9632K964Kn10976 D8754E29865K4
Rond 8, som NS mot par 16, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
153 V= -140 3 7% 213 33.9%54K7E97DKn8754 76D432KKn3EK63
163NT V+1 -630 1 2% 214 31.9%65ED8D98610764 D1043KKn976104D2
Rond 9, som NS mot par 15, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
174D N-1 -100 12 29% 226 31.7%Kn10753DKn10EKKn89 K9864E81052865
183 V= -140 13 31% 239 31.7%D4K54K10975398 E102D972E421065
Rond 10, som NS mot par 14, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
192 N+2 170 31 74% 270 33.9%EK42DED106EKn54 DKn10975Kn72D1098
203NT Ö= -600 12 29% 282 33.6%Kn64Kn763Kn865D3 E1072852K32E64
Rond 11, som NS mot par 13, Stig Unoson - Ing-Britt Jurén
212 N-2 -200 12 29% 294 33.4%EKKn974108522K6 85Kn93KKn9763Kn5
222NT N-1 -50 14 33% 308 33.4%DKn85E654KDE72 10743Kn103Kn3KD94
Rond 12, som NS mot par 12, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
233NT Ö+1 -630 7 17% 315 32.7%973D86473E742 Kn62103EK964283
242 V+4 -170 42 100% 357 35.5%Kn963DKn97352E3 74K8542108Kn985