Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Milan Korac - Christina Leander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Ann Christin Åxman - Marianne Falck
14 V+1 450 22 52% 22 52.0%764E872642D53 EKD1093106E10EK8
23 V+1 130 21 50% 43 51.0%KKn6KKn310753985 95E85EKKn8E1032
Rond 2, som NS mot par 13, Stig Unoson - Ing-Britt Jurén
34 V-2 200 42 100% 85 67.3%7DKn9754E108Kn98 Kn96E3753ED732
45 V= -650 26 62% 111 66.0%K753Kn43Kn107652 Kn42797654E1093
Rond 3, som NS mot par 12, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
53NT N= 600 21 50% 132 62.8%EK98765K107K65 5EKn109E854E1097
63 Ö-1 100 35 83% 167 66.2%2KD842E92Kn632 1085E65D1073K108
Rond 4, som NS mot par 11, Anita Olofsson - Mona Berge
73NT S-2 -200 6 14% 173 58.7%52E4Kn7432E1086 ED4DKn93E5K752
85 N-4 -200 2 5% 175 52.0%KKn742EKD1046E7 65381042D109632
Rond 5, som NS mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
92NT V= -120 8 19% 183 48.3%D3K103Kn9843K104 E1098Kn766E8732
106 N-1 -100 3 7% 186 44.2%E1053D1032EKn1087 K5EKKn1082K7KD3
Rond 6, som NS mot par 21, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
113NT N+3 490 35 83% 221 47.7%54E102EDKn9765Kn K982Kn683EKD76
123 V= -140 26 62% 247 48.9%832D8732K42D9 96KKn64D8EKn1072
Rond 7, som NS mot par 20, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
134 V= -130 14 33% 261 47.7%Kn942EKn75ED275 E73109864Kn9863
144 Ö+1 -450 3 7% 264 44.8%9632K964Kn10976 D8754E29865K4
Rond 8, som ÖV mot par 19, Lars Jarming - Monica Lannerud
155 N-1 100 32 76% 296 46.9%KD1098395D42109 EKn2EKn1086108652
163 V= 140 31 74% 327 48.6%K981053EKn5EKn95 EKn7242K732K83
Rond 9, som ÖV mot par 18, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
175 V-2 -100 18 43% 345 48.2%ED2K43D9643E7 976527KDKn10432
183 V= 140 29 69% 374 49.4%9876863Kn86KD7 KKn53EKn10DEKn432
Rond 10, som ÖV mot par 17, Mona Andersson - Yvonne Tolf
192 N-1 50 25 60% 399 49.9%9863E8433K732 75KKn1062K98546
203NT V= 600 30 71% 429 51.0%KD9853E104DKn85 KD9E10974K10972
Rond 11, som NS mot par 16, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
213D N-3 -800 0 0% 429 48.6%EKKn974108522K6 85Kn93KKn9763Kn5
221NT N= 90 23 55% 452 48.9%DKn85E654KDE72 10743Kn103Kn3KD94
Rond 12, som NS mot par 15, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
232 V+1 -140 32 76% 484 50.0%973D86473E742 Kn62103EK964283
245 Ö= -400 35 83% 519 51.4%Kn963DKn97352E3 74K8542108Kn985