Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-07-22

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Mats Andersson - Claudia Sjöberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 1, Göran Nyqvist - Pyttsi Flodqvist
14 V+1 450 22 52% 22 52.0%764E872642D53 EKD1093106E10EK8
23NT V+1 430 42 100% 64 76.0%KKn6KKn310753985 95E85EKKn8E1032
Rond 2, som NS mot par 7, Willy Landgren - Bibi Jönsson
33 V= -140 23 55% 87 69.0%7DKn9754E108Kn98 Kn96E3753ED732
44 V+1 -650 26 62% 113 67.2%K753Kn43Kn107652 Kn42797654E1093
Rond 3, som ÖV mot par 2, Milan Korac - Christina Leander
53NT N= -600 21 50% 134 63.8%Kn1032643Kn932Kn8 D4KD872D6D432
63 Ö-1 -100 7 17% 141 56.0%ED763Kn107K4D74 KKn9493Kn865E95
Rond 4, som NS mot par 8, Peter Moricz - Eva Olsberg
75 S-2 -200 6 14% 147 50.0%52E4Kn7432E1086 ED4DKn93E5K752
84D N-2 -300 0 0% 147 43.8%KKn742EKD1046E7 65381042D109632
Rond 5, som ÖV mot par 3, Kristi Meier - Per Nilsson
93 S-3 150 40 95% 187 49.4%KKnED542K10DKn65 7654298ED7529
103 N+2 -150 34 81% 221 52.6%DKn632D976E696 98744Kn9854542
Rond 6, som NS mot par 9, Karin Andrée - Agneta Dunemark
113NT N+3 490 35 83% 256 55.4%54E102EDKn9765Kn K982Kn683EKD76
122 V+1 -140 26 62% 282 55.9%832D8732K42D9 96KKn64D8EKn1072
Rond 7, som ÖV mot par 4, Sonja Christensson - Ulla Öberg
133 V+1 130 28 67% 310 56.8%D1086KDK107E842 K53254KDKn10963
144 Ö= 420 24 57% 334 56.8%EKD10854KD107D3 Kn10Kn73EKn32E852
Rond 8, som ÖV mot par 10, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
153 Ö= 140 39 93% 373 59.2%KD1098395D42109 EKn2EKn1086108652
161NT Ö+1 120 25 60% 398 59.2%K981053EKn5EKn95 EKn7242K732K83
Rond 9, som ÖV mot par 5, Rolf Bergström - Kristina Bengtsson
173 N= -140 13 31% 411 57.6%ED2K43D9643E7 976527KDKn10432
183 Ö= 140 29 69% 440 58.2%9876863Kn86KD7 KKn53EKn10DEKn432
Rond 10, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Ing-Britt Jurén
193D Ö-1 -200 8 19% 448 56.2%9863E8433K732 75KKn1062K98546
204 Ö-1 -100 17 40% 465 55.4%KD9853E104DKn85 KD9E10974K10972
Rond 11, som NS mot par 11, Anita Olofsson - Mona Berge
214 Ö+1 -150 26 62% 491 55.7%EKKn974108522K6 85Kn93KKn9763Kn5
223NT N-2 -100 5 12% 496 53.7%DKn85E654KDE72 10743Kn103Kn3KD94
Rond 12, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
233NT Ö+1 630 35 83% 531 55.0%105KKn9D1085Kn1065 EKD84E752KnKD9
242 V+4 170 0 0% 531 52.7%D10810Kn9764K1074 EK52E6EKD3D62