Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2015-06-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2015-06-10

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.6.

Privatprotokoll för Agneta Johansson - Lars Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Lars Jarming - Monica Lannerud
14 V-1 50 38.0 73% 38 73.0%5E42D843KD976 KKn8743597Kn842
24 S+1 650 27.0 52% 65 62.5%EKn1075EKKn84EKKn 1097D9862D10D83
Rond 2, som NS mot par 25, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
34 N+3 510 45.0 87% 110 70.7%EDKn10874E3D434 95292EK1087K32
44 V-2 200 52.0 100% 162 78.0%3Kn9E109752KD42 DKn97663864E96
Rond 3, som ÖV mot par 24, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
53NT S+2 -660 11.0 21% 173 66.6%852KD971042964 E10976E6437633
64 Ö+1 650 45.0 87% 218 70.0%KKD10853843E94 EKn4296KDKn97210
Rond 4, som ÖV mot par 23, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
75 V-1 -100 13.0 25% 231 63.6%43762EKKn9763Kn E852KD8D1052K5
83 Ö= 140 42.0 81% 273 65.8%KD92DEK2ED1082 Kn764354864394
Rond 5, som NS mot par 22, Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom
93NT Ö+3 -690 3.0 6% 276 59.1%K872K103875332 10543Kn74KD21065
104 S+2 680 10.0 19% 286 55.1%D84Kn10K86KKn743 EEKD632EKn102E5
Rond 6, som ÖV mot par 21, Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors
113 S-1 50 34.0 65% 320 56.0%EK2D976D974Kn5 10853K43EK10974
123NT S-1 100 41.8 80% 361.8 58.0%K764KD10874Kn8K 952510976Kn9432
Rond 7, som NS mot par 19, Mona Andersson - Sonja Christensson
132 N+1 140 36.0 69% 397.8 58.8%KKn10987D95KD102 642E653E76986
144 S= 420 47.0 90% 444.8 61.1%KD962EKKn105432 EDKn10764D10437D
Rond 8, som NS mot par 18, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
154 N+1 650 25.0 48% 469.8 60.2%EKD642DKn9ED72 KDKn108Kn105K5943
162 Ö= -110 19.0 37% 488.8 58.8%E109D7652E9542 KD5210432D108Kn3
Rond 9, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
174 Ö-3 150 52.0 100% 540.8 61.2%Kn10KnKn652ED10763 ED65532ED8342
183NT S+4 720 25.0 48% 565.8 60.4%KDKn73E10472E109 E52K8EK9KD652
Rond 10, som NS mot par 16, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
192 S= 110 37.0 71% 602.8 61.0%Kn9764K642832Kn 103DKn953K65EK3
203NT Ö-1 100 34.0 65% 636.8 61.2%DKn642DKn7310753 10DKn86E8654962
Rond 11, som ÖV mot par 15, Judit Derzsi-Jalgard - Carin Ohlson
213 V= 140 20.0 38% 656.8 60.1%KD83865D5KKn109 EKn109694E109433
226 N-2 100 48.0 92% 704.8 61.5%107Kn7543ED5K96 9532986D108754
Rond 12, som NS mot par 14, Ulla Borgström - Monica Wester
232 V+2 -130 14.0 27% 718.8 60.0%Kn985KD10D53973 D632EKn8396E85
242 N= 110 13.0 25% 731.8 58.6%74E1083EKDKn7D2 KKn82DKn92103965