Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2015-06-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2015-06-10

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.6.

Privatprotokoll för Rutger Persson - Claes Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom
13 V= 140 39.0 75% 39 75.0%E96Kn108731052E5 D102KD96EKKn6103
24 S+1 -650 25.0 48% 64 61.5%KKn4EK352109652 D865324976374
Rond 2, som ÖV mot par 21, Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors
34 N+3 -510 7.0 13% 71 45.3%3DKn105Kn9Kn98765 K6K8764652ED10
43 V= 140 23.0 44% 94 45.0%K5210754DKn3Kn73 E1084EKD82K1085
Rond 3, som NS mot par 20, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
53 N+1 130 10.0 19% 104 39.8%K4Kn2K85EK10875 DKn31085EDKn9DKn2
64 Ö= -620 20.0 38% 124 39.5%1063E7465Kn8532 D9875Kn2E10KD76
Rond 4, som ÖV mot par 19, Mona Andersson - Sonja Christensson
75 Ö-1 -100 13.0 25% 137 37.4%43762EKKn9763Kn E852KD8D1052K5
84 S-1 50 36.0 69% 173 41.4%KD92DEK2ED1082 Kn764354864394
Rond 5, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
93NT Ö= -600 41.0 79% 214 45.6%K872K103875332 10543Kn74KD21065
106 S+1 1460 44.0 85% 258 49.5%D84Kn10K86KKn743 EEKD632EKn102E5
Rond 6, som NS mot par 16, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
113 S= 110 39.0 75% 297 51.8%DKn764108K108532 9EKn52EKn632D86
122NT S+1 150 26.0 50% 323 51.7%E108E92K43D1076 DKn3Kn63ED52E85
Rond 7, som NS mot par 15, Judit Derzsi-Jalgard - Carin Ohlson
132 N= 110 20.0 38% 343 50.6%KKn10987D95KD102 642E653E76986
145 N-1 -50 22.0 42% 365 50.0%KD962EKKn105432 EDKn10764D10437D
Rond 8, som NS mot par 14, Ulla Borgström - Monica Wester
154 N+1 650 25.0 48% 390 49.9%EKD642DKn9ED72 KDKn108Kn105K5943
162 Ö-1 100 45.0 87% 435 52.2%E109D7652E9542 KD5210432D108Kn3
Rond 9, som ÖV mot par 13, Rolf Bergström - Christer Löfgren
172 Ö= 110 31.0 60% 466 52.6%K3KD1087K10KKn85 98742E9649749
183NT S+3 -690 49.0 94% 515 54.9%864752D653Kn87 109DKn963Kn108443
Rond 10, som NS mot par 12, Lars Jarming - Monica Lannerud
192 S-1 -50 26.0 50% 541 54.7%Kn9764K642832Kn 103DKn953K65EK3
204 V-1 100 34.0 65% 575 55.2%DKn642DKn7310753 10DKn86E8654962
Rond 11, som NS mot par 24, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
213 V+1 -170 19.0 37% 594 54.3%72KDKKn876D762 54EKn107322E854
223NT S= 400 26.0 50% 620 54.1%EKDKn8EKD1086Kn3 6492K107432EKn2
Rond 12, som NS mot par 23, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
23Pass 41.0 79% 661 55.2%Kn985KD10D53973 D632EKn8396E85
242 N+1 140 28.0 54% 689 55.2%74E1083EKDKn7D2 KKn82DKn92103965