Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2015-06-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2015-06-10

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.6.

Privatprotokoll för Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Inga Derving - Ulla Nilborn
14 Ö-1 50 38.0 73% 38 73.0%5E42D843KD976 KKn8743597Kn842
24 S+1 650 27.0 52% 65 62.5%EKn1075EKKn84EKKn 1097D9862D10D83
Rond 2, som ÖV mot par 9, Ingrid Wallin - Ann Lange
34 N+1 -450 31.0 60% 96 61.7%3DKn105Kn9Kn98765 K6K8764652ED10
42 V+1 140 23.0 44% 119 57.2%K5210754DKn3Kn73 E1084EKD82K1085
Rond 3, som NS mot par 26, Inger Hermansson - Anita Ekberg
55 N-1 -100 2.0 4% 121 46.6%K4Kn2K85EK10875 DKn31085EDKn9DKn2
64 Ö= -620 20.0 38% 141 45.2%1063E7465Kn8532 D9875Kn2E10KD76
Rond 4, som ÖV mot par 4, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
73 Ö+2 150 40.0 77% 181 49.7%43762EKKn9763Kn E852KD8D1052K5
85D Ö-3 -500 10.0 19% 191 45.9%KD92DEK2ED1082 Kn764354864394
Rond 5, som ÖV mot par 11, Åke Lindström - Britt Lindberg
94 V-1 -100 0.0 0% 191 40.8%E9D8EKn10964D97 DKn6E9652EKKn84
106 S= -1430 20.0 38% 211 40.5%KKn109768494398 532975D75D1062
Rond 6, som ÖV mot par 5, Rutger Persson - Claes Nilsson
113 S= -110 13.0 25% 224 39.1%EK2D976D974Kn5 10853K43EK10974
122NT S+1 -150 26.0 50% 250 40.0%K764KD10874Kn8K 952510976Kn9432
Rond 7, som ÖV mot par 18, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
132 N= -110 32.0 62% 282 41.7%D10982DKn843EKn3 E53KKn74K102754
145 S-3 150 51.0 98% 333 45.7%952EKn2KKn53987 K8398765E10846
Rond 8, som ÖV mot par 6, Marianne Falck - Hanna Söderberg
152 N+2 -170 48.0 92% 381 48.8%6542E7387Kn1086 97398E106432K5
161NT V= 90 19.0 37% 400 48.1%Kn7498765EK376 863EKKnKn94KD108
Rond 9, som NS mot par 14, Ulla Borgström - Monica Wester
173 Ö-1 50 34.0 65% 434 49.1%Kn10KnKn652ED10763 ED65532ED8342
183NT S+3 690 3.0 6% 437 46.7%KDKn73E10472E109 E52K8EK9KD652
Rond 10, som ÖV mot par 7, Agneta Johansson - Lars Svensson
192 S= -110 15.0 29% 452 45.7%ED2EDKn109710982 K851087E4D7654
203NT Ö-1 -100 18.0 35% 470 45.2%532E10531092KKn4 EK987K974KED8
Rond 11, som ÖV mot par 1, Susanne Levin - Lotta Lundberg
214 V-2 -100 4.0 8% 474 43.4%KD83865D5KKn109 EKn109694E109433
223NT N+2 -460 2.0 4% 476 41.6%107Kn7543ED5K96 9532986D108754
Rond 12, som NS mot par 8, Jan Schneider - Ester Schneider
23Pass 41.0 79% 517 43.3%Kn985KD10D53973 D632EKn8396E85
243 N= 140 28.0 54% 545 43.7%74E1083EKDKn7D2 KKn82DKn92103965