Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2015-06-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2015-06-10

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.6.

Privatprotokoll för Judit Derzsi-Jalgard - Carin Ohlson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Jan Schneider - Ester Schneider
13 Ö= 140 39.0 75% 39 75.0%E96Kn108731052E5 D102KD96EKKn6103
24 S+1 -650 25.0 48% 64 61.5%KKn4EK352109652 D865324976374
Rond 2, som NS mot par 26, Inger Hermansson - Anita Ekberg
34 N+3 510 45.0 87% 109 70.0%EDKn10874E3D434 95292EK1087K32
44 V= -620 3.0 6% 112 54.0%3Kn9E109752KD42 DKn97663864E96
Rond 3, som ÖV mot par 3, Jane Brändemar - Nina Nilsson
52NT S+3 -210 24.0 46% 136 52.4%852KD971042964 E10976E6437633
64 S-3 150 14.0 27% 150 48.2%KKD10853843E94 EKn4296KDKn97210
Rond 4, som ÖV mot par 10, Jan Clementsson - Lars Becklén
75 Ö-1 -100 13.0 25% 163 44.9%43762EKKn9763Kn E852KD8D1052K5
84D Ö-1 -100 29.0 56% 192 46.2%KD92DEK2ED1082 Kn764354864394
Rond 5, som ÖV mot par 4, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
93NT Ö= 600 11.0 21% 203 43.4%E9D8EKn10964D97 DKn6E9652EKKn84
104 S+2 -680 42.0 81% 245 47.2%KKn109768494398 532975D75D1062
Rond 6, som ÖV mot par 11, Åke Lindström - Britt Lindberg
113 Ö-1 -50 27.0 52% 272 47.6%EK2D976D974Kn5 10853K43EK10974
123NT Ö= 400>a 26.0 50% 298 47.8%K764KD10874Kn8K 952510976Kn9432
Rond 7, som ÖV mot par 5, Rutger Persson - Claes Nilsson
132 N= -110 32.0 62% 330 48.9%D10982DKn843EKn3 E53KKn74K102754
145 N-1 50 30.0 58% 360 49.6%952EKn2KKn53987 K8398765E10846
Rond 8, som ÖV mot par 17, Stig Unoson - Ulf Schjånberg
153NT N+2 -660 10.0 19% 370 47.5%6542E7387Kn1086 97398E106432K5
162 Ö+1 140 40.0 77% 410 49.4%Kn7498765EK376 863EKKnKn94KD108
Rond 9, som ÖV mot par 6, Marianne Falck - Hanna Söderberg
173 Ö+1 170 49.0 94% 459 52.0%K3KD1087K10KKn85 98742E9649749
183NT S+4 -720 27.0 52% 486 52.0%864752D653Kn87 109DKn963Kn108443
Rond 10, som NS mot par 13, Rolf Bergström - Christer Löfgren
193 V= -110 9.0 17% 495 50.2%Kn9764K642832Kn 103DKn953K65EK3
203NT Ö-2 200 51.0 98% 546 52.5%DKn642DKn7310753 10DKn86E8654962
Rond 11, som NS mot par 7, Agneta Johansson - Lars Svensson
213 V= -140 32.0 62% 578 53.0%72KDKKn876D762 54EKn107322E854
226 N-2 -100 4.0 8% 582 51.0%EKDKn8EKD1086Kn3 6492K107432EKn2
Rond 12, som NS mot par 1, Susanne Levin - Lotta Lundberg
231NT V+3 -180 5.0 10% 587 49.2%Kn985KD10D53973 D632EKn8396E85
244 S-1 -50 7.0 13% 594 47.7%74E1083EKDKn7D2 KKn82DKn92103965