Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Göran Nyqvist - Peter Perulf

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 31, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
13NT N+1 430 45.0 87% 45 87.0%DEK8D754KD1064 K108741094EKn3Kn8
23 S-3 -300 1.0 2% 46 44.5%Kn96EKn7KDKn10843 D72K1054374EKn7
Rond 2, som NS mot par 32, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
34 S= 420 49.0 94% 95 61.0%E92EK1071098Kn84 K1087438D742K7
42NT V+2 -180 36.0 69% 131 63.0%DKn86528325E63 43Kn9E84K98742
Rond 3, som NS mot par 33, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
54 Ö+1 -450 15.0 29% 146 56.2%D1051053Kn54KKn103 Kn2E8626876542
65 S= 400 45.7 88% 191.7 61.5%DKn109D106EK10875 654EDKn10E98749
Rond 4, som NS mot par 34, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
73NT S= 600 50.0 96% 241.7 66.4%65K6K965E9872 EK9829853D3K4
83 V-1 50 28.0 54% 269.7 64.9%ED951042E108ED9 Kn10276364KKn1032
Rond 5, som NS mot par 35, H.O. Thulin - Peter Moricz
92 S+1 140 33.0 63% 302.7 64.7%8763EKn54108872 KD952K3EK75Kn6
104 S+1 150 45.0 87% 347.7 66.9%EK65102E8762Kn2 KnE865KKn1095353
Rond 6, som NS mot par 36, Tommy Lööf - Thore Lindström
113 V-2 100 47.0 90% 394.7 69.0%Kn8K92106542E106 D9743Kn10KKn9K98
121NT N+2 150 47.0 90% 441.7 70.8%KD4Kn97ED765E7 8763D4392KDKn3
Rond 7, som NS mot par 37, Lotta Lundberg - Christina Niskanen
133 N+1 170 28.0 54% 469.7 69.5%Kn975210954K7E10 EK438E8632832
145 S-1 -50 30.0 58% 499.7 68.6%E963K5263DKn43 EDKn831087K10985
Rond 8, som NS mot par 38, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
156NT N+1 1470 41.0 79% 540.7 69.3%KD7KD743E95ED EKn42E65Kn102K96
163NT V+2 -660 7.0 13% 547.7 65.8%Kn1073KD972Kn652 58653D4D109832
Rond 9, som NS mot par 39, Agneta Dunemark - Anita Ekberg
172D Ö-3 500 52.0 100% 599.7 67.8%D10754K7E106532 E82Kn95328K754
184 S-2 -200 10.0 19% 609.7 65.1%85432K1084D874 EKD94D8532EKKn
Rond 10, som NS mot par 40, Monica Lessing - Birgit Larsson
193 N-2 -100 9.0 17% 618.7 62.6%EKn962D6585E108 K107109EKKn77632
202 Ö+1 -140 18.0 35% 636.7 61.2%65K942D96ED83 DKn785KKn853Kn102
Rond 11, som ÖV mot par 41, Anita Persson - Grete Derand
213NT N-1 100 16.0 31% 652.7 59.8%753KKn105D1074ED E109687485Kn964
225D N-2 300 41.0 79% 693.7 60.6%Kn109D8439543EKn E5432EKn975210K
Rond 12, som ÖV mot par 42, Lars Jarming - Monica Lannerud
234 V= 620 46.0 88% 739.7 61.8%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
244 V+1 450 31.0 60% 770.7 61.8%EDKn98741075974 K32EKKn964D965