Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Anita Persson - Grete Derand

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 53, Marianne Forsberg - Tor Holmberg
12NT N+1 150 16.0 31% 16 31.0%DEK8D754KD1064 K108741094EKn3Kn8
23D V-1 100 46.0 88% 62 59.5%Kn96EKn7KDKn10843 D72K1054374EKn7
Rond 2, som ÖV mot par 40, Monica Lessing - Birgit Larsson
31NT N+1 -120 51.0 98% 113 72.3%D5D532Kn53ED95 Kn6Kn964EK610632
44 Ö+1 650 43.0 83% 156 75.0%97ED1074Kn762D10 EK10K65KD1093Kn5
Rond 3, som NS mot par 42, Lars Jarming - Monica Lannerud
54 Ö+1 -450 15.0 29% 171 65.8%D1051053Kn54KKn103 Kn2E8626876542
65 S-2 -100 3.2 6% 174.2 55.8%DKn109D106EK10875 654EDKn10E98749
Rond 4, som ÖV mot par 50, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
73NT N-2 200 50.0 96% 224.2 61.6%10743Kn72EKn7D53 DKnED10410842Kn106
83 Ö-2 -100 13.0 25% 237.2 57.0%74EKKn98538765 K863DKDKn97524
Rond 5, som ÖV mot par 56, Britt Lindberg - Åke Lindström
93 S+1 -170 6.0 12% 243.2 52.0%E104D92964D1093 Kn10876DKn32EK54
103 S+1 -130 24.0 46% 267.2 51.4%7432K734EKD86 D1098DKn94D10974
Rond 6, som NS mot par 38, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
114 V-2 100 47.0 90% 314.2 54.9%Kn8K92106542E106 D9743Kn10KKn9K98
121NT N= 90 23.0 44% 337.2 54.0%KD4Kn97ED765E7 8763D4392KDKn3
Rond 7, som NS mot par 44, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
132D N= 670 51.0 98% 388.2 57.4%Kn975210954K7E10 EK438E8632832
144 S-1 -50 30.0 58% 418.2 57.4%E963K5263DKn43 EDKn831087K10985
Rond 8, som ÖV mot par 51, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
156 N= -1430 41.0 79% 459.2 58.9%86102K8743Kn1087 10953Kn98D65432
166 Ö-3 -300 1.0 2% 460.2 55.3%KD642K7EKKn764 E98EKn104E109835
Rond 9, som ÖV mot par 32, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
175 V-1 -50 18.0 35% 478.2 54.1%KKnD64KDKn7D1086 963E10894EKn932
183 S-3 300 46.0 88% 524.2 56.0%763EKKn10975D63 Kn1026EKn97109652
Rond 10, som NS mot par 39, Agneta Dunemark - Anita Ekberg
194 N-3 -150 3.0 6% 527.2 53.4%EKn962D6585E108 K107109EKKn77632
203NT Ö-2 200 48.0 92% 575.2 55.3%65K942D96ED83 DKn785KKn853Kn102
Rond 11, som NS mot par 58, Göran Nyqvist - Peter Perulf
213NT N-1 -100 36.0 69% 611.2 56.0%KDKn829EKnK10852 4ED632K963273
225D N-2 -300 11.0 21% 622.2 54.4%KD710KKn6D108732 86K6ED8729654
Rond 12, som ÖV mot par 31, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
232 V+1 140 21.0 40% 643.2 53.7%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
244 V= 420 22.0 42% 665.2 53.2%EDKn98741075974 K32EKKn964D965