Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Anitha Lindgren - Marian Krook

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Agneta Johansson - Lars Svensson
13NT N= -400 18.0 35% 18 35.0%96Kn7653229532 EKn532DK10986E7
22 V-1 -50 15.0 29% 33 32.0%8D96E8532D1092 EK105438296K65
Rond 2, som NS mot par 19, Rolf Bergström - Christer Löfgren
32 S+2 170 22.0 42% 55 35.3%E92EK1071098Kn84 K1087438D742K7
44 V-1 100 45.0 87% 100 48.2%DKn86528325E63 43Kn9E84K98742
Rond 3, som ÖV mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
55 Ö+1 420 21.0 40% 121 46.6%EK97D4D8732D9 8643KKn97EK109E
63NT N= -400 6.3 12% 127.3 40.8%EK87985K32DKn6 32K76432Kn5432
Rond 4, som NS mot par 16, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
73 S-1 -100 8.0 15% 135.3 37.1%65K6K965E9872 EK9829853D3K4
83 Ö-3 150 47.0 90% 182.3 43.8%ED951042E108ED9 Kn10276364KKn1032
Rond 5, som NS mot par 15, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
92 S+1 140 33.0 63% 215.3 45.9%8763EKn54108872 KD952K3EK75Kn6
105 S= 600 51.0 98% 266.3 51.1%EK65102E8762Kn2 KnE865KKn1095353
Rond 6, som NS mot par 14, Anita Olofsson - Mona Berge
113 Ö= -140 16.0 31% 282.3 49.3%Kn8K92106542E106 D9743Kn10KKn9K98
122NT N= 120 36.0 69% 318.3 50.9%KD4Kn97ED765E7 8763D4392KDKn3
Rond 7, som NS mot par 13, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
132 V-1 100 14.0 27% 332.3 49.1%Kn975210954K7E10 EK438E8632832
144 V= -420 6.0 12% 338.3 46.4%E963K5263DKn43 EDKn831087K10985
Rond 8, som ÖV mot par 12, Gunilla Ljung - Gun Bellander
156NT N+1 -1470 11.0 21% 349.3 44.7%86102K8743Kn1087 10953Kn98D65432
164 Ö= 620 34.0 65% 383.3 46.0%KD642K7EKKn764 E98EKn104E109835
Rond 9, som NS mot par 25, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
172 N= 110 43.0 83% 426.3 48.2%D10754K7E106532 E82Kn95328K754
184 Ö-2 100 36.0 69% 462.3 49.3%85432K1084D874 EKD94D8532EKKn
Rond 10, som NS mot par 23, Mona Andersson - Birgitta Forsström
193 N-1 -50 18.0 35% 480.3 48.6%EKn962D6585E108 K107109EKKn77632
202 Ö= -110 25.0 48% 505.3 48.5%65K942D96ED83 DKn785KKn853Kn102
Rond 11, som NS mot par 22, Rutger Persson - Claes Nilsson
213NT S-3 -300 6.0 12% 511.3 46.8%KDKn829EKnK10852 4ED632K963273
225 N-2 -100 35.0 67% 546.3 47.7%KD710KKn6D108732 86K6ED8729654
Rond 12, som ÖV mot par 21, Anders Olsson - Sten Ahlgren
232 V+3 200 40.0 77% 586.3 49.0%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
245 V-1 -50 11.0 21% 597.3 47.8%EDKn98741075974 K32EKKn964D965