Kommande tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Bengt Rylander - Terezia Lagerman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
12 V-3 -150 36.0 69% 36 69.0%96Kn7653229532 EKn532DK10986E7
22 V= 110 29.0 56% 65 62.5%8D96E8532D1092 EK105438296K65
Rond 2, som NS mot par 22, Rutger Persson - Claes Nilsson
32 S+2 170 22.0 42% 87 55.7%E92EK1071098Kn84 K1087438D742K7
45 V+1 -620 24.0 46% 111 53.2%DKn86528325E63 43Kn9E84K98742
Rond 3, som NS mot par 7, Willy Landgren - Bibi Jönsson
52 Ö+2 -130 47.0 90% 158 60.6%D1051053Kn54KKn103 Kn2E8626876542
63NT N-1 -50 13.5 26% 171.5 54.8%DKn109D106EK10875 654EDKn10E98749
Rond 4, som ÖV mot par 1, Lars Friberg - Bengt Rickenstedt
72 S-1 100 44.0 85% 215.5 59.1%10743Kn72EKn7D53 DKnED10410842Kn106
82 V+2 130 44.0 85% 259.5 62.4%74EKKn98538765 K863DKDKn97524
Rond 5, som NS mot par 8, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
94 S-1 -50 8.0 15% 267.5 57.1%8763EKn54108872 KD952K3EK75Kn6
105 S-1 -100 6.0 12% 273.5 52.6%EK65102E8762Kn2 KnE865KKn1095353
Rond 6, som NS mot par 2, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
112 V= -110 30.0 58% 303.5 53.1%Kn8K92106542E106 D9743Kn10KKn9K98
122NT N-1 -100 11.0 21% 314.5 50.4%KD4Kn97ED765E7 8763D4392KDKn3
Rond 7, som ÖV mot par 9, Sven Grahn - Wiveca Lindström
133 V= 140 51.0 98% 365.5 54.1%6K62D1095KDKn75 D108EDKn73Kn4964
144 V= 420 46.0 88% 411.5 56.5%K85974KDKn2E62 DKn10742106E9547
Rond 8, som ÖV mot par 3, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
156 N+1 -1460 27.0 52% 438.5 56.2%86102K8743Kn1087 10953Kn98D65432
163NT Ö-1 -100 14.0 27% 452.5 54.4%KD642K7EKKn764 E98EKn104E109835
Rond 9, som NS mot par 10, Stig Unoson - Ulla Öberg
173 Ö+1 -130 8.0 15% 460.5 52.1%D10754K7E106532 E82Kn95328K754
183 S= 140 46.0 88% 506.5 54.1%85432K1084D874 EKD94D8532EKKn
Rond 10, som ÖV mot par 26, Lennart Hammarholm - Anita Gullberg
192 N+1 -140 5.0 10% 511.5 51.7%843K84106KDKn95 D5EKn732D94324
203 V= 140 34.0 65% 545.5 52.4%EKED7637K9765 1098432Kn10E10424
Rond 11, som ÖV mot par 5, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
213NT N-1 100 16.0 31% 561.5 51.4%753KKn105D1074ED E109687485Kn964
223 V= 140 22.0 42% 583.5 51.0%Kn109D8439543EKn E5432EKn975210K
Rond 12, som ÖV mot par 12, Gunilla Ljung - Gun Bellander
233 V-1 -100 10.0 19% 593.5 49.6%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
244 V= 420 22.0 42% 615.5 49.2%EDKn98741075974 K32EKKn964D965