Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Agneta Johansson - Lars Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 4, Anitha Lindgren - Marian Krook
13NT N= 400 34.0 65% 34 65.0%DEK8D754KD1064 K108741094EKn3Kn8
22 V-1 50 37.0 71% 71 68.0%Kn96EKn7KDKn10843 D72K1054374EKn7
Rond 2, som ÖV mot par 11, Lotti Hellsten - Sverker Hellsten
32 S+2 -170 30.0 58% 101 64.7%D5D532Kn53ED95 Kn6Kn964EK610632
43NT V+2 660 50.0 96% 151 72.5%97ED1074Kn762D10 EK10K65KD1093Kn5
Rond 3, som ÖV mot par 5, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
54 Ö+2 480 52.0 100% 203 78.0%EK97D4D8732D9 8643KKn97EK109E
64 S= -130 16.7 32% 219.7 70.3%EK87985K32DKn6 32K76432Kn5432
Rond 4, som ÖV mot par 22, Rutger Persson - Claes Nilsson
71NT N+1 -120 22.0 42% 241.7 66.3%10743Kn72EKn7D53 DKnED10410842Kn106
85D Ö-1 -100 13.0 25% 254.7 61.1%74EKKn98538765 K863DKDKn97524
Rond 5, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
93 S= 140 33.0 63% 287.7 61.3%8763EKn54108872 KD952K3EK75Kn6
105 N-1 -100 6.0 12% 293.7 56.4%EK65102E8762Kn2 KnE865KKn1095353
Rond 6, som ÖV mot par 26, Lennart Hammarholm - Anita Gullberg
113 N-2 100 16.0 31% 309.7 54.1%102D873E873DKn5 EK65E654D7432
121NT N+2 -150 5.0 10% 314.7 50.4%EKn5E5Kn104109842 1092K10862K8365
Rond 7, som ÖV mot par 1, Lars Friberg - Bengt Rickenstedt
132 N= -110 34.0 65% 348.7 51.5%6K62D1095KDKn75 D108EDKn73Kn4964
144 S-2 100 28.0 54% 376.7 51.7%K85974KDKn2E62 DKn10742106E9547
Rond 8, som ÖV mot par 8, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
156 N+1 -1460 27.0 52% 403.7 51.7%86102K8743Kn1087 10953Kn98D65432
163 Ö= 140 21.0 40% 424.7 51.0%KD642K7EKKn764 E98EKn104E109835
Rond 9, som ÖV mot par 2, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
172 N+1 -140 4.0 8% 428.7 48.5%KKnD64KDKn7D1086 963E10894EKn932
184 S= -620 0.0 0% 428.7 45.8%763EKKn10975D63 Kn1026EKn97109652
Rond 10, som ÖV mot par 9, Sven Grahn - Wiveca Lindström
19Pass 23.0 44% 451.7 45.7%843K84106KDKn95 D5EKn732D94324
204 V= 620 49.0 94% 500.7 48.1%EKED7637K9765 1098432Kn10E10424
Rond 11, som NS mot par 3, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
213NT S-4 -400 0.0 0% 500.7 45.8%KDKn829EKnK10852 4ED632K963273
224 V+1 -650 1.0 2% 501.7 43.8%KD710KKn6D108732 86K6ED8729654
Rond 12, som ÖV mot par 10, Stig Unoson - Ulla Öberg
232 V+2 170 29.0 56% 530.7 44.3%D876D102Kn109532 KKn1042EKn63ED84
245D Ö-1 -100 6.0 12% 536.7 43.0%EDKn98741075974 K32EKKn964D965