Kommande tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
12NT N+1 -150 36.0 69% 36 69.0%96Kn7653229532 EKn532DK10986E7
23 S-1 100 22.0 42% 58 55.5%8D96E8532D1092 EK105438296K65
Rond 2, som NS mot par 14, Anita Olofsson - Mona Berge
32 S+2 170 22.0 42% 80 51.0%E92EK1071098Kn84 K1087438D742K7
44 Ö= -620 24.0 46% 104 49.8%DKn86528325E63 43Kn9E84K98742
Rond 3, som NS mot par 13, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
55 Ö= -450 15.0 29% 119 45.6%D1051053Kn54KKn103 Kn2E8626876542
63NT N= 400 45.7 88% 164.7 52.7%DKn109D106EK10875 654EDKn10E98749
Rond 4, som NS mot par 12, Gunilla Ljung - Gun Bellander
72NT N+1 150 41.0 79% 205.7 56.4%65K6K965E9872 EK9829853D3K4
84 V-1 50 28.0 54% 233.7 56.1%ED951042E108ED9 Kn10276364KKn1032
Rond 5, som NS mot par 25, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
93 S+1 170 46.0 88% 279.7 59.7%8763EKn54108872 KD952K3EK75Kn6
104 S= 130 28.0 54% 307.7 59.1%EK65102E8762Kn2 KnE865KKn1095353
Rond 6, som ÖV mot par 24, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
112 V= 110 22.0 42% 329.7 57.5%102D873E873DKn5 EK65E654D7432
122NT N-1 100 41.0 79% 370.7 59.3%EKn5E5Kn104109842 1092K10862K8365
Rond 7, som NS mot par 23, Mona Andersson - Birgitta Forsström
132 N+1 140 21.0 40% 391.7 57.8%Kn975210954K7E10 EK438E8632832
143 N+1 170 46.0 88% 437.7 60.0%E963K5263DKn43 EDKn831087K10985
Rond 8, som NS mot par 21, Anders Olsson - Sten Ahlgren
156 N+1 1460 25.0 48% 462.7 59.2%KD7KD743E95ED EKn42E65Kn102K96
163NT V+2 -660 7.0 13% 469.7 56.3%Kn1073KD972Kn652 58653D4D109832
Rond 9, som NS mot par 20, Agneta Johansson - Lars Svensson
172 N+1 140 48.0 92% 517.7 58.4%D10754K7E106532 E82Kn95328K754
184 S= 620 52.0 100% 569.7 60.7%85432K1084D874 EKD94D8532EKKn
Rond 10, som ÖV mot par 19, Rolf Bergström - Christer Löfgren
193 N-2 100 43.0 83% 612.7 61.9%843K84106KDKn95 D5EKn732D94324
204 V= 620 49.0 94% 661.7 63.5%EKED7637K9765 1098432Kn10E10424
Rond 11, som ÖV mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
213NT N-2 200 31.0 60% 692.7 63.3%753KKn105D1074ED E109687485Kn964
222 V+2 170 30.0 58% 722.7 63.1%Kn109D8439543EKn E5432EKn975210K
Rond 12, som NS mot par 17, Per Boberg - Kerstin Boberg
233 V= -140 31.0 60% 753.7 63.0%9874D74K107532 E953K5EK86Kn96
244 V= -420 30.0 58% 783.7 62.8%1065DEK54E10832 832Kn108632KDKn7