Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Mats Andersson - Claudia Sjöberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
12NT N+1 150 16.0 31% 16 31.0%DEK8D754KD1064 K108741094EKn3Kn8
23 S-1 -100 30.0 58% 46 44.5%Kn96EKn7KDKn10843 D72K1054374EKn7
Rond 2, som ÖV mot par 9, Sven Grahn - Wiveca Lindström
31NT N+1 -120 51.0 98% 97 62.3%D5D532Kn53ED95 Kn6Kn964EK610632
44 V= 620 28.0 54% 125 60.2%97ED1074Kn762D10 EK10K65KD1093Kn5
Rond 3, som NS mot par 26, Lennart Hammarholm - Anita Gullberg
56 Ö-1 50 51.0 98% 176 67.8%D1051053Kn54KKn103 Kn2E8626876542
65 S-2 -100 3.2 6% 179.2 57.5%DKn109D106EK10875 654EDKn10E98749
Rond 4, som ÖV mot par 4, Anitha Lindgren - Marian Krook
73 S-1 100 44.0 85% 223.2 61.4%10743Kn72EKn7D53 DKnED10410842Kn106
83 Ö-3 -150 5.0 10% 228.2 55.0%74EKKn98538765 K863DKDKn97524
Rond 5, som ÖV mot par 11, Lotti Hellsten - Sverker Hellsten
94 S-1 50 44.0 85% 272.2 58.3%E104D92964D1093 Kn10876DKn32EK54
102 Ö= 110 51.0 98% 323.2 62.3%7432K734EKD86 D1098DKn94D10974
Rond 6, som ÖV mot par 5, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
112 V= 110 22.0 42% 345.2 60.5%102D873E873DKn5 EK65E654D7432
123NT N= -600 0.0 0% 345.2 55.4%EKn5E5Kn104109842 1092K10862K8365
Rond 7, som ÖV mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
132D N= -670 1.0 2% 346.2 51.3%6K62D1095KDKn75 D108EDKn73Kn4964
143 V+1 170 38.0 73% 384.2 52.9%K85974KDKn2E62 DKn10742106E9547
Rond 8, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
154 N+2 -680 46.0 88% 430.2 55.2%86102K8743Kn1087 10953Kn98D65432
165NT Ö+1 690 51.0 98% 481.2 57.9%KD642K7EKKn764 E98EKn104E109835
Rond 9, som NS mot par 14, Anita Olofsson - Mona Berge
173 N-1 -50 29.0 56% 510.2 57.8%D10754K7E106532 E82Kn95328K754
183 S-1 -100 19.0 37% 529.2 56.6%85432K1084D874 EKD94D8532EKKn
Rond 10, som ÖV mot par 7, Willy Landgren - Bibi Jönsson
193 N-1 50 34.0 65% 563.2 57.1%843K84106KDKn95 D5EKn732D94324
204 Ö-1 -100 17.0 33% 580.2 55.9%EKED7637K9765 1098432Kn10E10424
Rond 11, som ÖV mot par 1, Lars Friberg - Bengt Rickenstedt
212NT Ö-2 -100 8.0 15% 588.2 53.9%753KKn105D1074ED E109687485Kn964
224 N-1 50 10.0 19% 598.2 52.3%Kn109D8439543EKn E5432EKn975210K
Rond 12, som NS mot par 8, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
233NT S-2 -200 12.0 23% 610.2 51.0%9874D74K107532 E953K5EK86Kn96
245D Ö+1 -750 2.0 4% 612.2 49.1%1065DEK54E10832 832Kn108632KDKn7