Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 16/3 scratch 2015-03-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 16/3 scratch 2015-03-16

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 360.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Mats Andersson - Claudia Sjöberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 37, Alicia Carlsson - Louise Grandinsson
13NT Ö+2 460 30.0 100% 30 100.0%KDKn632KD96526 5EK72E104D10832
23NT N-1 100 20.0 67% 50 83.5%D1064E952K4Kn98 Kn81064Kn10732D75
Rond 2, som ÖV mot par 45, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
32 N= -110 12.0 40% 62 69.0%E10932D95Kn7873 KDKnK2K108643Kn9
41NT N= -90 15.0 50% 77 64.2%42E7632D5D985 E986Kn89764EKn10
Rond 3, som ÖV mot par 43, Eva Olsberg - Ester Schneider
51NT V+2 150 24.0 80% 101 67.4%632108Kn10542K96 D85EK76ED7E53
64 Ö= 620 30.0 100% 131 72.8%63K10832ED4953 K7E4Kn8653K1064
Rond 4, som NS mot par 32, Cornelia Tiller - Elsa Olsson
74 V-2 200 29.0 97% 160 76.3%Kn1010983D9510863 EKD532E76Kn742
83 Ö-3 150 26.0 87% 186 77.6%1076KD642D10928 EKD553K84D632
Rond 5, som ÖV mot par 34, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
93NT V+2 660 28.0 93% 214 79.3%K83K53543K1076 D42E62EKD97Kn4
103 Ö-4 -400 4.0 13% 218 72.7%Kn1062E8765D2KD D54KD4108107654
Rond 6, som NS mot par 40, Marianne Servin - Susanne Levin
113NT V-1 50 25.0 83% 243 73.6%KD54E84210K1072 71093E98532D94
124 N+1 650 28.0 93% 271 75.2%DKn3ED865E7K96 107KKn4D654EKn52
Rond 7, som ÖV mot par 47, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
133 Ö-1 -100 28.0 93% 299 76.6%K4Kn4Kn98643D109 5K9872D52EKKn4
14Pass 11.0 37% 310 73.8%KE7642743K862 Kn982DKn10E86Kn95
Rond 8, som ÖV mot par 44, Göran Ekelund - Margaretha Olsson
154 V+1 450 13.0 43% 323 71.7%3D10985432Kn874 EK85EKKnKn1087K5
162 V= 110 22.0 73% 345 71.8%D731074974KD97 EK10965E983Kn2Kn
Rond 9, som NS mot par 41, Klas Bellander - Gun Bellander
174 N+1 450 30.0 100% 375 73.5%ED97532ED1043E 495KD42K108765
183NT Ö= -400 8.0 27% 383 70.9%KD97Kn95Kn82D106 542D610764E854
Rond 10, som ÖV mot par 46, Anita Olofsson - Monica Wester
193 S+1 -130 13.0 43% 396 69.4%Kn6K432Kn106K854 ED852Kn10765Kn92
203 Ö+1 170 23.0 77% 419 69.8%DKn752K854EKn29 E10433K51087632
Rond 11, som ÖV mot par 38, Malou Heine - Fredrik Bonde
213NT S= -600 0.0 0% 419 66.5%Kn864296477532 E93E83EKn62KKn8
223 V-1 -100 12.0 40% 431 65.3%987Kn943D97586 Kn10EK243EKD732
Rond 12, som ÖV mot par 48, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
233NT V+1 630 28.0 93% 459 66.5%Kn754D94D98K62 E6E10872EKn10E93
242 Ö= 110 30.0 100% 489 67.9%E10852K8743973 64E52K10965K85