Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » torsdag 13.30 hcp o partnergaranti 2015-03-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

torsdag 13.30 hcp o partnergaranti 2015-03-19

Partävling, 5 bord, 10 par. Antal brickor: 27. Medel: 108.0.

Privatprotokoll för Göran Ekelund - Lotti Hellsten

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Anna-Greta Fristedt - Carin Öhrneman
11NT N+2 150 6 75% 6 75.0%K76EKn6K6321072 EKn104KD4Kn97D83
24 Ö+1 -450 5 63% 11 69.0%D7ED1084982432 839632K5K10985
34 N+2 480 8 100% 19 79.3%EKD3E1082Kn5D105 Kn954K7E96KKn83
Rond 2, som NS mot par 7, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
41NT N+1 120 5 63% 24 75.2%3KD87Kn98310643 E1052E62D107E85
54 N-2 -200 3 38% 27 67.8%KD85422975962 76EK54EDKn6KKn7
64 N-2 -100 1 13% 28 58.7%E3EKn10652D7697 Kn1052D743Kn10KD10
Rond 3, som ÖV mot par 9, Willy Landgren - Bibi Jönsson
72 S+1 -140 0 0% 28 50.3%K75Kn106KKnE10984 DKn104243293KKn7
84 V-1 -50 4 50% 32 50.2%DKn7K10987E9843 K94EDKn65496210
94 S-1 50 6 75% 38 53.0%KD9752DKn6985D Kn437Kn743EK1097
Rond 4, som ÖV mot par 8, Jan Clementsson - Pyttsi Flodqvist
101NT Ö-1 -100 5 63% 43 54.0%74K873Kn6EKn976 E963DKn6K108K32
113NT S+1 -430 0 0% 43 49.1%Kn652DKn7543252 1094EKKn93Kn8753
122NT Ö+1 150 8 100% 51 53.3%9832K108K8K1074 E74D964D42E92
Rond 5, som ÖV mot par 10, Fredrik Bonde - Lennart Lindahl
131 S= -80 6 75% 57 55.0%D9D43982EKn1052 Kn84321085ED653
143 Ö= 140 5 63% 62 55.6%ED632E5K6K1094 Kn108K2D10972Kn87
155 V-1 -50 1 13% 63 52.7%K98743EKD10822 DKn5Kn82KKn975ED
Rond 6, som NS mot par 4, Berit Linse - Karen Nielsen
165 N= 400 5 63% 68 53.4%KD86E986ED976 E107DKnKKn106KD85
174 Ö-2 100 7 88% 75 55.4%D97632D9510766 8K82EKn8432KD2
181 V= -80 4 50% 79 55.1%KD94KD8Kn2Kn873 103E542D1065KD4
Rond 7, som ÖV mot par 6, Gerda Sevonius - Ann Lange
194 N-1 50 4 50% 83 54.8%Kn83D54KDKnKn863 EKn1076E74D10975
202 Ö+2 170 2 25% 85 53.4%EKn1085E6582E103 K942D9EKn4DKn74
213NT Ö= 400 6 75% 91 54.4%E97EKn976210E65 D6524KDKn95D109
Rond 8, som NS mot par 1, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
224D N-1 -100 1 13% 92 52.5%K763KD9535DKn3 10Kn10876D98632K
233 V+1 -170 3 38% 95 51.9%5D53EDKn4KKn654 E10871076297D108
242 Ö+1 -140 4 50% 99 51.8%94KD86ED97262 53Kn52K53K10983
Rond 9, som ÖV mot par 3, Irene Nilsén - Gunvor Dieden
253NT Ö-2 -200 0 0% 99 49.7%   
264 V+1 650 7 88% 106 51.2%   
274 V-2 -100 2 25% 108 50.2%