Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » torsdag 13.30 hcp o partnergaranti 2015-02-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

torsdag 13.30 hcp o partnergaranti 2015-02-26

Partävling, 7 bord, 13 par. Antal brickor: 24. Medel: 119.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Christina Kronlund - Thomas Ålander
12NT N-1 -50 5.0 50% 5 50.0%32Kn8762EKDKn62 EKn1064D5D765109
25 S= 650 3.0 30% 8 40.0%EKDKn972E521062 10543E42D10EDKn9
Rond 2, som ÖV mot par 1, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
35 S-1 50 9.0 90% 17 56.7%109K10832Kn65832 842EKn74EK7329
42 S-1 100 8.0 80% 25 62.5%E10842D109683DKn K9K85109754K87
Rond 3, som ÖV mot par 6, Berit Linse - Karen Nielsen
55 N= -650 6.0 60% 31 62.0%8782986542E75 E95431096710942
64 S+1 -450 4.0 40% 35 58.3%838764Kn52K843 E10Kn109873E7652
Rond 4, som ÖV mot par 5, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
72 N= -110 2.0 20% 37 52.9%D10KKn32Kn875E102 K96576541062Kn5
83 N-2 100 5.0 50% 42 52.5%DD3EKD109EKn853 8743Kn1097Kn8742
Rond 5, som NS mot par 10, Peter Sjösten - Susanne Levin
93NT V-2 200 9.0 90% 51 56.7%KKn1098D10Kn4K862 E6Kn542D10985103
103 N+1 170 3.0 30% 54 54.0%83ED863KD7Kn62 D54Kn9542E3E109
Rond 6, som NS mot par 4, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
111NT Ö+2 -150 3.0 30% 57 51.8%K74EKn9875E843 Kn9865D1083D3D2
125D N= 850 10.0 100% 67 55.8%85KDKn7532KKn62 EKn7632E84D7Kn4
Rond 7, som NS mot par 11, Nina Nilsson - Jane Brändemar
131NT S= 90 8.0 80% 75 57.7%D1075K5294D743 EKKn83EKKn821052
143 V= -140 10.0 100% 85 60.7%E4754942EKn1095 D7K98Kn10638643
Rond 8, som ÖV mot par 13, Margareta Wingårdh - Lennart Lindahl
155 Ö= 450 10.0 100% 95 63.3%ED98643954E109 Kn105E854D7Kn843
163NT S-2 100 6.0 60% 101 63.1%E10964842E8639 Kn85EDKn10797K86
Rond 9, som NS mot par 3, Göran Olsson - Karin Eresund
174 N+1 450 5.0 50% 106 62.4%D108732KKn3EKDKn KDKn107KKn5D81094
181D Ö-1 100 3.0 30% 109 60.6%E5Kn1064EK6KDKn10 10962E93Kn99832
Rond 10, som ÖV mot par 12, Willy Landgren - Bibi Jönsson
194 Ö= 620 6.0 60% 115 60.5%DKn654263DKn936 EK35K62EKKn1043
204 S-2 200 9.0 90% 124 62.0%109876KD82DKn62 862KDKn104Kn964E
Rond 11, som ÖV mot par 7, Ulla Wästberg - Göran Ekelund
213NT Ö-1 -50 4.0 40% 128 61.0%EK82Kn862106E87 D97K9875432K6
224 S= -420 3.0 30% 131 59.5%Kn10EKn976K986E8 85D752KDKn7632
Rond 12, som NS mot par 9, Sonja Lindblom - Marianne Andersson
233 Ö-1 100 6.0 60% 137 59.6%D1053962ED71085 72K83K952KKn74
244 N= 420 9.0 90% 146 60.8%EKKn410295ED543 10965K965E103K8