Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » torsdag 13.30 hcp o partnergaranti 2015-02-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

torsdag 13.30 hcp o partnergaranti 2015-02-26

Partävling, 7 bord, 13 par. Antal brickor: 24. Medel: 119.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Christina Kronlund - Thomas Ålander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
12NT N-1 50 5.0 50% 5 50.0%K987K94EKn9843 D5E1032K1084375
25 S= -650 7.0 70% 12 60.0%10986586438753 86KDKn73KKn97K4
Rond 2, som ÖV mot par 9, Sonja Lindblom - Marianne Andersson
35 N-1 50 9.0 90% 21 70.0%109K10832Kn65832 842EKn74EK7329
43NT N-2 200 10.0 100% 31 77.5%E10842D109683DKn K9K85109754K87
Rond 3, som NS mot par 10, Peter Sjösten - Susanne Levin
54 S+1 650 4.0 40% 35 70.0%KKnKn543EKKn3D63 D1062EKD7D10KKn8
63NT S+1 430 2.0 20% 37 61.7%DKn64EKD93EK6Kn K975252D104D109
Rond 4, som NS mot par 11, Nina Nilsson - Jane Brändemar
73 S-1 -100 6.0 60% 43 61.4%Kn432ED8D3K984 E87109EK94D763
83 Ö-2 100 10.0 100% 53 66.2%10962K864765210 EKKn5E5243KD96
Rond 5, som ÖV mot par 12, Willy Landgren - Bibi Jönsson
91NT S+2 -150 4.0 40% 57 63.3%D42E987632DKn9 753K3EK76E754
104 Ö-2 -200 2.0 20% 59 59.0%EKn1097107Kn85484 K62K10962KD753
Rond 6, som ÖV mot par 1, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
114 Ö-2 -100 0.0 0% 59 53.6%D32K7EKKn106K105 E106542942Kn976
125 N= -650 4.0 40% 63 52.5%KD101096983K1072 94E1054ED98653
Rond 7, Frirond
13  - 5.0 50% 68 52.3%D1075K5294D743 EKKn83EKKn821052
14  - 5.0 50% 73 52.1%E4754942EKn1095 D7K98Kn10638643
Rond 8, som NS mot par 3, Göran Olsson - Karin Eresund
155 S= 600 6.0 60% 79 52.7%K72KD1032E8327 Kn76KKn1096KD652
162 N= 90 7.0 70% 86 53.8%KD263K542Kn1075 73K95DKn10ED432
Rond 9, som ÖV mot par 4, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
174 N+2 -480 0.0 0% 86 50.6%E95E4109427532 8643296E76586
181NT N+3 -180 2.0 20% 88 48.9%D87KD87D10852E KKn43527437654
Rond 10, som ÖV mot par 5, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
193 V+2 200 2.0 20% 90 47.4%DKn654263DKn936 EK35K62EKKn1043
202 S+1 -140 0.0 0% 90 45.0%109876KD82DKn62 862KDKn104Kn964E
Rond 11, som NS mot par 6, Berit Linse - Karen Nielsen
213 V= -110 4.0 40% 94 44.8%9753D54DKn10943 Kn1064EK103EKnD52
224 S+1 450 10.0 100% 104 47.3%3K10852DKn1041094 EKD9764243E35
Rond 12, som NS mot par 7, Ulla Wästberg - Göran Ekelund
233 Ö-2 200 10.0 100% 114 49.6%D1053962ED71085 72K83K952KKn74
242 N+1 140 5.0 50% 119 49.6%EKKn410295ED543 10965K965E103K8