Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 9/2 scratch 2015-02-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

9/2 scratch 2015-02-09

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Birgitta Strand

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 4, Britt Lindberg - Mona Andersson
13NT N= 400 11 32% 11 32.0%KDKn9762EKn105EKn 852ED3K97D732
22 V+1 -140 13 38% 24 35.0%8K397542DKn954 EKn102DKn107DKn363
Rond 2, som NS mot par 5, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
35 N-1 -50 4 12% 28 27.3%EKE98D2EK9753 Kn97542D585DKn2
44 V-1 100 30 88% 58 42.5%Kn4ED974Kn84764 9510852ED9K1083
Rond 3, som ÖV mot par 6, Ester Schneider - Eva Olsberg
53NT N+1 -630 15 44% 73 42.8%64E1093K9632107 E98742108Kn5432
63 Ö+2 150 11 32% 84 41.0%K106E93542ED95 D8KKn4EKD3KKn32
Rond 4, som ÖV mot par 7, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
72 S+1 -110 24 71% 108 45.3%K54654Kn82Kn953 D87EK108D651062
84 S-1 50 22 65% 130 47.8%DKn733976D7532 1085642D1042EK6
Rond 5, som NS mot par 8, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
93NT S+3 490 33 97% 163 53.2%E10Kn654Kn65E974 K9ED10ED92KKn86
104D Ö= -790 4 12% 167 49.1%KKn10ED63Kn65KDKn 7Kn874D108321098
Rond 6, som NS mot par 9, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
114 V-2 100 22 65% 189 50.5%10986K52Kn1076K6 4EKn106EKD210543
125 N+1 620 15 44% 204 50.0%E93ED6542EKKn2 K10864E6KKn93104
Rond 7, som NS mot par 10, Björn Nilsén - Irene Nilsén
132 Ö-2 200 28 82% 232 52.5%K9864E543EKn98 3KKn965297KD105
145 Ö= -400 18 53% 250 52.5%Kn3EKn4210849853 875K10853Kn73E4
Rond 8, som ÖV mot par 11, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
153NT N= -600 0 0% 250 49.0%K53DKn6DKn7KD82 9862E108528543
161NT N-1 50 21 62% 271 49.8%ED104Kn954K7E54 93E62984K10762
Rond 9, som NS mot par 12, Grete Derand - Susanne Ramel
174 V-1 50 17 50% 288 49.8%105EKn967654EKn8 KDKn9627Kn2D732
183 S-3 -300 2 6% 290 47.4%D104Kn32K975EKn3 E63K74642KD62
Rond 10, som NS mot par 1, Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam
192 V+1 -140 4 12% 294 45.5%D107DKn105452ED10 84K3EK976Kn987
203 S-1 -100 3 9% 297 43.7%ED101097103Kn9854 K43KKn853KD6K6
Rond 11, som NS mot par 2, Greger Jonsson - Per Goldberg
211NT S-2 -200 11 32% 308 43.1%1074D105426KD93 K62EK6E743Kn86
223NT V+1 -630 4 12% 312 41.7%Kn1076543D964K9 8KKn8D3EKn65432
Rond 12, som NS mot par 3, Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg
232NT V+2 -180 19 56% 331 42.3%9510952DKn64K97 EK642Kn8437564
242 Ö= -110 2 6% 333 40.8%107E85DKn654276 EKn953Kn773EKD4