Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » torsdag 13.30scratch 2015-01-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

torsdag 13.30scratch 2015-01-22

Partävling, 8 bord, 15 par. Antal brickor: 24. Medel: 143.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Irene Nilsén - Gunvor Dieden

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
12 Ö= 90 10.0 83% 10 83.0%9KD10KKn97532D3 D763282E410984
22 V+2 170 6.0 50% 16 66.5%EKn105Kn32EK10759 73EKD7662K1053
Rond 2, som NS mot par 3, Ulla Wästberg - Göran Ekelund
34 N+1 450 9.0 75% 25 69.3%EKn1054293KDKn64 D97Kn843KKn2E105
41 V+1 -110 6.0 50% 31 64.5%KKDKn84E54D863 97432Kn9873K54
Rond 3, som NS mot par 6, Tom Forssander - Cecilia Fasth
51NT V+1 -120 1.0 8% 32 53.2%K4D9742E1032Kn5 E87E6554108742
67 V-2 200 12.0 100% 44 61.0%86310Kn93DKn8752 KnKKn9652D764210
Rond 4, som NS mot par 2, Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn
73 S-1 -100 11.0 92% 55 65.4%9654E8763K4D4 7252EDKn876297
83 V-2 100 2.0 17% 57 59.4%985KKn109753665 ED742EKDKn10842
Rond 5, som ÖV mot par 14, Anna-Greta Fristedt - Carin Öhrneman
93NT N+2 -460 0.0 0% 57 52.8%63K942Kn103K1064 K8742108662Kn52
103NT V-4 -400 0.0 0% 57 47.5%Kn28752DKn98762 EK105KKn964E104K
Rond 6, som NS mot par 15, Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard
112 S-1 -50 4.0 33% 61 46.2%K6432Kn64KKn1043 D10ED108795EDKn4
124 S= 620 6.0 50% 67 46.5%K42EKn294KD654 EDKn86KKn765EKn9
Rond 7, som ÖV mot par 9, Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna
133 N= -140 4.0 33% 71 45.5%D87E73KD8EK72 96Kn1051095Kn10943
143 Ö-1 -50 9.0 75% 80 47.6%107KKn109876972Kn Kn63D53D64E1092
Rond 8, som ÖV mot par 4, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
153 S+1 -170 6.0 50% 86 47.7%72105D864Kn8543 DKn9543EKnEKD107
162 N+1 -110 2.0 17% 88 45.8%Kn102E3EK865432 D875K1084Kn71097
Rond 9, som NS mot par 1, Göran Olsson - Karin Eresund
172 N+1 140 6.0 50% 94 46.1%EKn1087K754K106Kn 96543109DKn5K32
181NT V= -90 6.0 50% 100 46.3%D96K53Kn873K65 K510987D2E8732
Rond 10, som ÖV mot par 7, Fredrik Bonde - Leif Rosenblad
192 V-1 -100 4.0 33% 104 45.6%EK875D65310829 96K108764EKDKn2
204 Ö= 620 10.0 83% 114 47.5%D963E976Kn93EKn 104KD104E108764D
Rond 11, som ÖV mot par 13, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
213 N-1 100 5.0 42% 119 47.2%982K64ED10962D 7543EKn9325K75
225 N-1 50 12.0 100% 131 49.6%8EDKn7KD96K642 72K1083Kn108D975
Rond 12, som NS mot par 16, Willy Landgren - Bibi Jönsson
234 S-1 -100 5.0 42% 136 49.3%6KKn109ED1052952 EKn10ED762Kn3D87
241NT Ö-1 50 6.0 50% 142 49.3%D106454K3KD976 E9532EKn978542