Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 42, Hanna Söderberg - Marianne Falck
13NTD S-5 1100 36 100% 36 100.0%7942K1082EDKn63 Kn10982KDKn8765E
22 N-2 200 30 83% 66 91.5%EDKn4EKnKD98864 1032964263EK107
Rond 2, som ÖV mot par 31, Göran Nyqvist - Sten Sjöström
33NT S= -400 6 17% 72 66.7%D863Kn8D64Kn1032 54D7643K532E9
42 S-2 200 29 81% 101 70.2%8632KKn83287K5 Kn545EDKn95Kn1082
Rond 3, som NS mot par 32, Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg
53NT S-3 -300 3 8% 104 57.8%ED854E936KKn32 92K1086K10743108
63NT N-1 -50 11 31% 115 53.3%DKnEKD5K1087642 7632ED954K1087
Rond 4, som NS mot par 33, Susanne Levin - Karl-Erik Rosell
72 Ö+3 -200 18 50% 133 52.9%4KDKnD976310873 D21087E52DKn642
83 N+1 170 3 8% 136 47.2%KKn1083D84ED6D9 E765EKn6285K104
Rond 5, som NS mot par 34, Lena Jeppsson - Iréne Carlsson
96NT N-1 -50 1 3% 137 42.3%EKn75KKKn10EKn1087 D62E1073ED53K6
104 Ö-2 200 22 61% 159 44.2%6Kn108743E752E5 K9E9663K98764
Rond 6, som NS mot par 35, Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg
114 V-1 50 23 64% 182 46.0%E103K86ED93943 D874294107542K
124 V= -420 13 36% 195 45.2%D365EK97Kn8432 852K942DKn101096
Rond 7, som NS mot par 36, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
134 Ö= -620 2 6% 197 42.2%1078764284DKn52 94ED95E103EK43
145 V= -400 18 50% 215 42.7%D962KDKn984E86 1041065265321082
Rond 8, som NS mot par 37, Willy Landgren - Bibi Jönsson
155 N-1 -100 9 25% 224 41.5%Kn10KDKn108526KKn10 D765E9643E2D8
163NT N+3 490 34 94% 258 44.8%10742K6D42EKKn3 EK63E543EKn375
Rond 9, som ÖV mot par 38, Sonja Christensson - Elsa Olsson
174 Ö-1 -50 2 6% 260 42.5%EK8627426EKn93 Kn973KD1096Kn109K
181NT Ö= 90 19 53% 279 43.1%E72K108D3DKn632 865Kn2EKKn64984
Rond 10, som NS mot par 39, Ulla Lindblad - Karin Eresund
194 N= 420 32 89% 311 45.5%KKD107642K76E2 DKn9795DKn1093D7
201NT S+2 150 31 86% 342 47.5%10872106K97K1054 Kn63ED32D86EDKn
Rond 11, som ÖV mot par 40, Grete Derand - Susanne Ramel
212 V+2 170 30 83% 372 49.2%9495EDKn2D10863 EKD10774104E942
224 Ö-2 -200 6 17% 378 47.8%EKD947EKn107642 83ED9852D72K5
Rond 12, som NS mot par 41, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
233NT V+2 -660 13 36% 391 47.3%D98Kn1062653K52 1073873Kn972E83
242 V+2 -170 15 42% 406 47.0%85Kn32KD542873 KKn10932106E9K92