Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Grete Derand - Susanne Ramel

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 48, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
14 V= 420 22 61% 22 61.0%7942K1082EDKn63 Kn10982KDKn8765E
22 Ö= 110 7 19% 29 40.0%EDKn4EKnKD98864 1032964263EK107
Rond 2, som ÖV mot par 38, Sonja Christensson - Elsa Olsson
33NT N-1 50 27 75% 56 51.7%D863Kn8D64Kn1032 54D7643K532E9
42 S-1 100 21 58% 77 53.2%8632KKn83287K5 Kn545EDKn95Kn1082
Rond 3, som NS mot par 46, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
53NT S-3 -300 3 8% 80 44.2%ED854E936KKn32 92K1086K10743108
65 N= 400 33 92% 113 52.2%DKnEKD5K1087642 7632ED954K1087
Rond 4, som NS mot par 42, Hanna Söderberg - Marianne Falck
72 Ö+2 -170 28 78% 141 55.9%4KDKnD976310873 D21087E52DKn642
84 N+1 450 29 81% 170 59.0%KKn1083D84ED6D9 E765EKn6285K104
Rond 5, som ÖV mot par 44, Börje Dahlberg - Anders Edstrand
96NT N= -990 0 0% 170 52.4%K10D985942D932 9843Kn64287654
104 N= -620 0 0% 170 47.2%EDKn10753K29832 842D5KDKn104DKn10
Rond 6, som NS mot par 50, Greger Jonsson - Anna Axtenius
115 Ö= -400 3 8% 173 43.6%E103K86ED93943 D874294107542K
122 V+2 -170 25 69% 198 45.8%D365EK97Kn8432 852K942DKn101096
Rond 7, som ÖV mot par 47, Sonja Lindblom - Jeanette Svensson
132 S-1 100 7 19% 205 43.7%EKn532DKn765296 KD86KKn103K91087
145 Ö= 400 18 50% 223 44.1%EK53EDKnEK7543 Kn8773K10974DKn9
Rond 8, som ÖV mot par 36, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
155 N-1 100 27 75% 250 46.2%E9471097549765 K832KDKn83E432
166 N-1 50 33 92% 283 49.1%95Kn7K1098651062 DKn8D109827D984
Rond 9, som ÖV mot par 49, Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson
173 Ö= 140 6 17% 289 47.2%EK8627426EKn93 Kn973KD1096Kn109K
181NT Ö-1 -50 6 17% 295 45.5%E72K108D3DKn632 865Kn2EKKn64984
Rond 10, som ÖV mot par 43, Berit Linse - Karen Nielsen
192 N+1 -140 16 44% 311 45.4%1064E83E842Kn96 E8532Kn5K108543
202 N= -90 29 81% 340 47.2%954K54Kn549876 EKDKn987E103232
Rond 11, som NS mot par 45, Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam
212 V+2 -170 6 17% 346 45.8%52EKD1086387Kn7 Kn863Kn2K9653K5
224 Ö-2 200 30 83% 376 47.5%7K10643EK95383 Kn10652KnKn10864D9
Rond 12, som NS mot par 32, Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg
233NT Ö+2 -660 13 36% 389 47.0%D98Kn1062653K52 1073873Kn972E83
244 V= -420 2 6% 391 45.2%85Kn32KD542873 KKn10932106E9K92