Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 50, Greger Jonsson - Anna Axtenius
14 V+1 450 33 92% 33 92.0%7942K1082EDKn63 Kn10982KDKn8765E
21NT Ö+1 120 13 36% 46 64.0%EDKn4EKnKD98864 1032964263EK107
Rond 2, som ÖV mot par 47, Sonja Lindblom - Jeanette Svensson
32NT N-2 100 35 97% 81 75.0%D863Kn8D64Kn1032 54D7643K532E9
42 N-1 100 21 58% 102 70.8%8632KKn83287K5 Kn545EDKn95Kn1082
Rond 3, som ÖV mot par 31, Göran Nyqvist - Sten Sjöström
52 N-2 200 26 72% 128 71.0%KKn6DKn7495E974 107352EDKn82D65
62 N+2 -130 10 28% 138 63.8%10954Kn86232Kn53 EK8109743KnED96
Rond 4, som ÖV mot par 49, Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson
72 Ö+4 230 25 69% 163 64.6%EK10853432KE95 Kn976E965Kn1084K
84 N= -420 20 56% 183 63.5%D42K9753KKn4E7 910109732Kn86532
Rond 5, som ÖV mot par 43, Berit Linse - Karen Nielsen
93NT S+2 -460 11 31% 194 59.9%K10D985942D932 9843Kn64287654
104 Ö-2 -200 14 39% 208 57.8%EDKn10753K29832 842D5KDKn104DKn10
Rond 6, som ÖV mot par 45, Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam
114 V-1 -50 13 36% 221 55.8%9EKn3KED1087652 KKn65D10752Kn86Kn
124 V= 420 23 64% 244 56.5%E106Kn88653ED75 KKn974ED107342K
Rond 7, som NS mot par 39, Ulla Lindblad - Karin Eresund
132 N-1 -100 29 81% 273 58.4%1078764284DKn52 94ED95E103EK43
145 Ö-1 50 31 86% 304 60.4%D962KDKn984E86 1041065265321082
Rond 8, som ÖV mot par 48, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
154 S= -620 8 22% 312 57.8%E9471097549765 K832KDKn83E432
166 N-2 100 36 100% 348 60.4%95Kn7K1098651062 DKn8D109827D984
Rond 9, som ÖV mot par 33, Susanne Levin - Karl-Erik Rosell
173 Ö+1 170 15 42% 363 59.4%EK8627426EKn93 Kn973KD1096Kn109K
18Pass 11 31% 374 57.8%E72K108D3DKn632 865Kn2EKKn64984
Rond 10, som NS mot par 46, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
192 N+1 140 20 56% 394 57.7%KKD107642K76E2 DKn9795DKn1093D7
201NT S+1 120 17 47% 411 57.1%10872106K97K1054 Kn63ED32D86EDKn
Rond 11, som NS mot par 37, Willy Landgren - Bibi Jönsson
214 S-1 -100 19 53% 430 57.0%52EKD1086387Kn7 Kn863Kn2K9653K5
226 Ö-1 100 26 72% 456 57.6%7K10643EK95383 Kn10652KnKn10864D9
Rond 12, som NS mot par 44, Börje Dahlberg - Anders Edstrand
233NT Ö+2 -660 13 36% 469 56.7%D98Kn1062653K52 1073873Kn972E83
244 V-2 100 34 94% 503 58.2%85Kn32KD542873 KKn10932106E9K92