Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Söndag 13.30 HCP 2015-01-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 13.30 HCP 2015-01-25

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för H.O. Thulin - Peter Moricz

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Lotta Lundberg - Susanne Levin
15D N-1 -100 10 71% 10 71.0%ED42KD6KD10974 Kn987210Kn1043Kn83
23NT V+3 -490 7 50% 17 60.5%73KKn1084D107598 Kn9652952K83210
Rond 2, som ÖV mot par 7, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
34D S-1 100 4 29% 21 50.0%E6KKn98EKD8532 Kn7562Kn106Kn7542
43 N+1 -170 7 50% 28 50.0%K743K672EK987 DKn1096575Kn6543
Rond 3, som ÖV mot par 8, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
54 Ö-2 -100 2 14% 30 42.8%EK42D1087D10487 D853K954DKn943
62 N= -90 5 36% 35 41.7%EK43K1054KDD95 Kn962Kn2Kn96K642
Rond 4, som NS mot par 9, Bodil Wikström - Tommy Lööf
74 S-1 -100 2 14% 37 37.7%E52EKKn1093D6Kn3 K8643D572E854
82 N-1 -50 7 50% 44 39.2%EKn532D87D9852 K64EKn92Kn104643
Rond 5, som NS mot par 10, Olle Persson - Lars Becklén
94 Ö+2 -680 4 29% 48 38.1%Kn2K8653Kn7Kn1042 K3D1094842EKD5
104 S+1 650 6 43% 54 38.6%82D74KKn876546 K63EK82E1032E10
Rond 6, som ÖV mot par 11, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
113NT V+1 430 8 57% 62 40.3%E876D7K873KKn7 Kn5EK10EKn985432
126 V= 980 14 100% 76 45.2%EKD7641097EKn108 Kn53KD75K65K64
Rond 7, som ÖV mot par 12, Sanna Clementsson - Pyttsi Flodqvist
133 V-1 -100 6 43% 82 45.1%D107382983D1073 K986542E10EKn2K
146 N+1 -940 0 0% 82 41.9%D865K109548786 K9432E7636Kn109
Rond 8, som NS mot par 1, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
152 S-1 -100 3 21% 85 40.5%83E64EKn109KKn64 97642DKn83D5310
162 N= 90 10 71% 95 42.4%102108732K5D1053 KD83E6D98K962
Rond 9, som NS mot par 2, Göran Nilsson - Ulla-Brita Borgquist
172 V+1 -140 4 29% 99 41.6%D8Kn854Kn9761042 Kn95ED852EKKn97
183 V+2 -150 10 71% 109 43.2%K109210974D43K4 E875Kn653KnKn1097
Rond 10, som ÖV mot par 3, Anders Lundqvist - Inger Brunkstedt
192 Ö+1 140 3 21% 112 42.1%EK984D5KD8742 106532E8664DKn3
202 N= -90 8 57% 120 42.8%D63DKn1096310873 KKn98742D97EK2
Rond 11, som ÖV mot par 4, Hanna Söderberg - Marianne Falck
213 N= -140 12 86% 132 44.9%876D4210543Kn82 KKnE108763K87D6
221NT S+1 -120 5 36% 137 44.5%D72E43D862DKn5 E53D8527310764
Rond 12, som NS mot par 5, Mona Andersson - Yvonne Tolf
234 S= 620 8 57% 145 45.0%1092KKn1064D4E106 E49853EKnDKn973
243 N= 110 5 36% 150 44.6%K274Kn98765865 EKn3EK10EK43942