Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Hans Ryning - Gösta Wiik

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
14 N-2 100 36.0 95% 36 95.0%103Kn974E10976Kn5 E5422D43K10843
22NT Ö+1 150 16.0 42% 52 68.5%K84EKKn4K942107 E109682E85E853
Rond 2, som NS mot par 10, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
32 S+2 170 7.0 18% 59 51.7%864K10DKnE108652 ED532EKnK109533
41NT N= 90 16.0 42% 75 49.2%Kn86Kn52D65E865 1073KD84EK10Kn107
Rond 3, som ÖV mot par 14, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
52 N= -110 15.0 39% 90 47.2%106Kn876EK95Kn54 KD73D410743E83
63 N+2 -150 12.0 32% 102 44.7%EKn983DKn9810543 K654642KKn7692
Rond 4, som NS mot par 20, Ulf Pernvi - Susanne Levin
74 N= 620 25.0 66% 127 47.7%EK1075KD743K53 E82KDKn8432D97
84 V+1 -450 16.0 42% 143 47.0%Kn9849497642DKn ED107652K62898
Rond 5, som ÖV mot par 17, Bo Cnattingius - Ingela Roos
94 N-2 100 16.0 42% 159 46.4%10962D104KKn9375 EDKn87874EKKn64
102 S+1 -110 20.0 53% 179 47.1%DKn7632E848587 4KKn952104KKn653
Rond 6, som ÖV mot par 4, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
114 S+1 -450 1.0 3% 180 43.1%D210985K962D83 E108K432Kn73Kn95
125 N-2 200 25.0 66% 205 45.0%K863942654343 E1054KD10653E10E
Rond 7, som NS mot par 19, Susanne Ramel - Grete Derand
132 Ö+2 -170 20.0 53% 225 45.6%10652D8ED543108 KKn971041076KD92
144 V= -420 14.0 37% 239 45.0%851092D652Kn653 Kn7EKKn64E874102
Rond 8, som ÖV mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
153 Ö= 140 17.0 45% 256 45.0%D1052ED86KKn835 943Kn954D52EK3
163NT V= 600 18.0 47% 274 45.1%D865KD63E9676 K97Kn9KD4EKKn42
Rond 9, som NS mot par 15, Sven Grahn - Per Svensson
176 Ö-1 50 36.0 95% 310 48.1%9642KKnK8KD964 K10838232Kn10875
182 Ö= -110 6.0 16% 316 46.3%D5Kn4EK9876E106 K107E8Kn102D8752
Rond 10, som NS mot par 12, Fredrik Bonde - Sten Sjöström
192 V-2 200 38.0 100% 354 49.1%K10542ED92K1064 E665382EKn10765
203 S+2 200 2.0 5% 356 46.9%KKn84DKn6Kn96254 ED9763253EKDKn
Rond 11, som ÖV mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
214 N-1 100 38.0 100% 394 49.4%102865D1073K863 DKn854DKnK8654Kn
222NT N-1 50 34.0 89% 428 51.2%K7E98586432104 108431032Kn1097K9
Rond 12, som ÖV mot par 6, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
233NT N+2 -660 7.0 18% 435 49.8%10984KD6538792 739842953ED84
244 V-1 -50 11.0 29% 446 48.9%D54D843K9Kn1095 Kn92EKKn7652D76