Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Yngve Jarl - Birgitta Forsström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
14 N= 420 32.0 84% 32 84.0%DKnED8385E9762 K9876K1065KKn2D
21NT Ö+3 -180 18.0 47% 50 65.5%53D1053D63D942 DKn72976Kn107KKn6
Rond 2, som NS mot par 20, Ulf Pernvi - Susanne Levin
32 S+2 170 7.0 18% 57 49.7%864K10DKnE108652 ED532EKnK109533
42NT N= 120 30.0 79% 87 57.0%Kn86Kn52D65E865 1073KD84EK10Kn107
Rond 3, som NS mot par 17, Bo Cnattingius - Ingela Roos
52 N= 110 23.0 61% 110 57.8%EKn852K10532K76 94E9DKn862D1092
65 N-1 -50 6.0 16% 116 50.8%DK10982EDKn8765 1072E753ED3K104
Rond 4, som ÖV mot par 2, Ester Schneider - Eva Olsberg
74 N+3 -710 0.0 0% 116 43.6%D841095E95Kn1064 Kn9632Kn61076E82
85 V= 400 10.0 26% 126 41.4%310873EKD103E53 KEDKn5Kn5K107642
Rond 5, som NS mot par 19, Susanne Ramel - Grete Derand
94 N-1 -50 28.0 74% 154 45.0%KEKKn7ED1062D93 54398653251082
102 Ö= -110 6.0 16% 160 42.1%K85107EK972D94 E109D63DKn63E102
Rond 6, som ÖV mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
113NT N= -400 13.0 34% 173 41.4%D210985K962D83 E108K432Kn73Kn95
125D N-2 500 34.0 89% 207 45.3%K863942654343 E1054KD10653E10E
Rond 7, som ÖV mot par 15, Sven Grahn - Per Svensson
134 Ö= 620 35.0 92% 242 48.9%E83E63KKn8EKn74 D4KKn975292653
141 V+3 170 3.0 8% 245 46.0%D94285KKn103D98 EK1063D739EK74
Rond 8, som NS mot par 10, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
154 N-2 -200 4.0 11% 249 43.7%EKK7E106DKn9842 Kn87610329741076
163NT V-1 100 31.0 82% 280 46.1%43108754Kn107539 EKn102E282D10853
Rond 9, som ÖV mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
172 N= -90 0.0 0% 280 43.4%EKn10763EDKn4E32 D75ED954109765
183 Ö-3 -150 0.0 0% 280 40.9%EKn8642K5D54K4 93D10976323Kn93
Rond 10, som ÖV mot par 4, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
192 N= -110 14.0 37% 294 40.7%8374EKn95K9842 DKn97KKn108D73D3
204 S= -620 21.0 55% 315 41.5%102E54ED898732 5K109873K1074106
Rond 11, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
213 S+1 -130 32.0 84% 347 43.5%102865D1073K863 DKn854DKnK8654Kn
223NT N+1 -430 16.0 42% 363 43.4%K7E98586432104 108431032Kn1097K9
Rond 12, som NS mot par 8, Hans Ryning - Gösta Wiik
233NT N+2 660 31.0 82% 394 45.1%EK65E107EKD10210 DKn2KnKn64KKn7653
244 V-1 50 27.0 71% 421 46.2%EK1073Kn10842KD6 86109E53E87432