Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Rutger Persson - Lennart Lindahl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam
14 N-1 -50 13.0 34% 13 34.0%DKnED8385E9762 K9876K1065KKn2D
23NT Ö+1 -430 4.0 11% 17 22.5%53D1053D63D942 DKn72976Kn107KKn6
Rond 2, som NS mot par 2, Ester Schneider - Eva Olsberg
34 S+1 450 28.0 74% 45 39.7%864K10DKnE108652 ED532EKnK109533
41NT N+1 120 30.0 79% 75 49.5%Kn86Kn52D65E865 1073KD84EK10Kn107
Rond 3, som NS mot par 3, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
54 N-3 -300 1.0 3% 76 40.2%EKn852K10532K76 94E9DKn862D1092
65 N-1 -50 6.0 16% 82 36.2%DK10982EDKn8765 1072E753ED3K104
Rond 4, som NS mot par 4, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
73NT S= 600 18.0 47% 100 37.7%EK1075KD743K53 E82KDKn8432D97
85 V+1 -480 8.0 21% 108 35.6%Kn9849497642DKn ED107652K62898
Rond 5, som NS mot par 5, Marianne Servin - Ulla Öberg
94 S-1 -50 28.0 74% 136 39.9%KEKKn7ED1062D93 54398653251082
105 N-3 -300 0.0 0% 136 35.9%K85107EK972D94 E109D63DKn63E102
Rond 6, som NS mot par 6, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
113NT N= 400 25.0 66% 161 38.6%973ED784K10742 KKn654Kn6ED105E6
125D N-2 -500 4.0 11% 165 36.3%DKn97KKD987652 72EKn8DKn9872Kn10
Rond 7, som ÖV mot par 7, Eva Karlsson - Ulla Fischer
133NT Ö= 600 30.0 79% 195 39.6%E83E63KKn8EKn74 D4KKn975292653
144 V= 420 24.0 63% 219 41.3%D94285KKn103D98 EK1063D739EK74
Rond 8, som NS mot par 8, Hans Ryning - Gösta Wiik
153 Ö= -140 21.0 55% 240 42.2%EKK7E106DKn9842 Kn87610329741076
163NT V= -600 20.0 53% 260 42.9%43108754Kn107539 EKn102E282D10853
Rond 9, som ÖV mot par 9, Hanna Söderberg - Marianne Falck
174 V= 420 13.0 34% 273 42.4%EKn10763EDKn4E32 D75ED954109765
184 Ö-2 -100 13.0 34% 286 41.9%EKn8642K5D54K4 93D10976323Kn93
Rond 10, som NS mot par 10, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
192 N= 110 24.0 63% 310 43.0%K10542ED92K1064 E665382EKn10765
204 S= 620 17.0 45% 327 43.1%KKn84DKn6Kn96254 ED9763253EKDKn
Rond 11, som ÖV mot par 11, Mona Andersson - Britt Lindberg
213NT N= -600 22.0 58% 349 43.8%102865D1073K863 DKn854DKnK8654Kn
224 N= -420 23.0 61% 372 44.6%K7E98586432104 108431032Kn1097K9
Rond 12, som ÖV mot par 12, Fredrik Bonde - Sten Sjöström
232 N+4 -230 22.0 58% 394 45.2%10984KD6538792 739842953ED84
244 V= 420 33.0 87% 427 46.9%D54D843K9Kn1095 Kn92EKKn7652D76