Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Mona Andersson - Britt Lindberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 3, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
14 S= 420 32.0 84% 32 84.0%DKnED8385E9762 K9876K1065KKn2D
23NT V-1 50 33.0 87% 65 85.5%53D1053D63D942 DKn72976Kn107KKn6
Rond 2, som NS mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
34 S+1 450 28.0 74% 93 81.7%864K10DKnE108652 ED532EKnK109533
41NT N+1 120 30.0 79% 123 81.0%Kn86Kn52D65E865 1073KD84EK10Kn107
Rond 3, som ÖV mot par 9, Hanna Söderberg - Marianne Falck
5Pass 21.0 55% 144 75.8%106Kn876EK95Kn54 KD73D410743E83
65 N-1 50 32.0 84% 176 77.2%EKn983DKn9810543 K654642KKn7692
Rond 4, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
73NT N= -600 20.0 53% 196 73.7%D841095E95Kn1064 Kn9632Kn61076E82
85 V+1 420 15.0 39% 211 69.4%310873EKD103E53 KEDKn5Kn5K107642
Rond 5, som NS mot par 1, Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam
94 V= -620 6.0 16% 217 63.4%KEKKn7ED1062D93 54398653251082
104 S= 130 24.0 63% 241 63.4%K85107EK972D94 E109D63DKn63E102
Rond 6, som ÖV mot par 14, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
112 S+2 -170 21.0 55% 262 62.6%D210985K962D83 E108K432Kn73Kn95
124 V-1 -50 8.0 21% 270 59.2%K863942654343 E1054KD10653E10E
Rond 7, som NS mot par 20, Ulf Pernvi - Susanne Levin
132 Ö+2 -170 20.0 53% 290 58.7%10652D8ED543108 KKn971041076KD92
144 V= -420 14.0 37% 304 57.1%851092D652Kn653 Kn7EKKn64E874102
Rond 8, som ÖV mot par 17, Bo Cnattingius - Ingela Roos
153 V+1 170 29.0 76% 333 58.4%D1052ED86KKn835 943Kn954D52EK3
163NT V+1 630 33.0 87% 366 60.2%D865KD63E9676 K97Kn9KD4EKKn42
Rond 9, som ÖV mot par 7, Eva Karlsson - Ulla Fischer
174 Ö+1 450 21.0 55% 387 59.9%EKn10763EDKn4E32 D75ED954109765
182 Ö-1 -50 25.0 66% 412 60.2%EKn8642K5D54K4 93D10976323Kn93
Rond 10, som ÖV mot par 19, Susanne Ramel - Grete Derand
19Pass 20.0 53% 432 59.8%8374EKn95K9842 DKn97KKn108D73D3
204 S+1 -650 3.0 8% 435 57.2%102E54ED898732 5K109873K1074106
Rond 11, som NS mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
213NT N= 600 16.0 42% 451 56.5%K7K9732EKn9275 E963E104ED10942
224 N= 420 15.0 39% 466 55.7%EDKn62KKn4K5E32 95D76EDDKn8765
Rond 12, som ÖV mot par 15, Sven Grahn - Per Svensson
236NT N-2 200 37.0 97% 503 57.5%10984KD6538792 739842953ED84
243 V= 140 25.0 66% 528 57.9%D54D843K9Kn1095 Kn92EKKn7652D76