Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Gunnar Hudin - Elisabet Hudin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 35, Per Boberg - Kerstin Boberg
13 V+1 170 37 71% 37 71.0%10765410643DKn53 ED32KD5KKn10439
26 Ö-2 -100 1 2% 38 36.5%EK3K864Kn843Kn6 976ED53E7ED74
Rond 2, som NS mot par 52, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
33NT V-1 100 25 48% 63 40.3%D748EDKn93EKn53 1086Kn1076586764
43NT Ö-1 100 47 90% 110 52.8%8ED10652Kn1082107 KDKn106587D8532
Rond 3, som NS mot par 57, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
52 S+1 140 34 65% 144 55.2%109286422ED1072 E875E10KDKn54Kn4
64D S-2 -300 15 29% 159 50.8%67542D93E9875 EKKn932D9863Kn3
Rond 4, som NS mot par 41, Jan Schneider - Ester Schneider
72 V-3 300 50 96% 209 57.3%1063Kn864EKn9864 EK9K910D1097653
84 N= 420 35 67% 244 58.5%EKn654KnK92EDKn5 K97361083K8632
Rond 5, som ÖV mot par 49, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
92NT S+1 -150 12 23% 256 54.6%95397KDKn1092DKn Kn8210632E8K1073
102NT V+2 180 29 56% 285 54.7%E6EKn3E7653E92 Kn84108104KD8764
Rond 6, som NS mot par 51, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
115D V= -550 1 2% 286 49.9%10610987684KD64 E853EK31099532
125 V+1 -480 19 37% 305 48.8%EDKn94476431042 86982KKn10852Kn3
Rond 7, som NS mot par 40, Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
134 S+1 650 21 40% 326 48.2%762E9863EDKn54 EKDKn101071075K108
142NT S= 120 36 69% 362 49.6%D1032E93KD9653 K98DKn72E54DKn4
Rond 8, som NS mot par 47, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
154 N-2 -200 12 23% 374 47.9%Kn1063DKn7E56543 EK2E62974KD98
164 Ö+1 -650 37 71% 411 49.3%K7549431095462 Kn963282EK76Kn5
Rond 9, som NS mot par 55, Sven Grahn - Wiveca Lindström
174 N-1 -50 40 77% 451 50.9%EDKn76526541073 K109K8Kn732EKn95
185 S+1 620 26 50% 477 50.9%9D94D76543KD3 EK27EK1098E1094
Rond 10, som ÖV mot par 38, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
194 Ö-1 -100 13 25% 490 49.5%KDKn4E96395E97 6KDKn5DKn74Kn863
204D S-4 1100 52 100% 542 52.0%K10939854KDE96 42ED76325K1073
Rond 11, som ÖV mot par 53, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
215 N-1 100 36 69% 578 52.9%K1082E975KKn873 7543KD108542K9
226 Ö= 1430 36 69% 614 53.6%ED2EKn1083Kn82EK KKn874DEK106393
Rond 12, som ÖV mot par 48, Lars G Svensson - Greger Jonsson
231NT S-2 200 39 75% 653 54.5%1096KD1054104EKn6 EK596DKn8621093
243NT N+1 -430 20 38% 673 53.8%D5E1075310731053 K109644854DKn42