Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 40, Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
12 V-1 50 47 90% 47 90.0%98E98652EK842 KKnKn72ED9871076
24 Ö= -420 23 44% 70 67.0%DKn4107K1062K1098 10852Kn92D95532
Rond 2, som ÖV mot par 48, Lars G Svensson - Greger Jonsson
32 V= 110 36 69% 106 67.7%Kn52ED943K10D102 EK93K27542K98
43NT Ö-2 -200 0 0% 106 50.8%E92KKn94K65EK9 7433E9743DKn64
Rond 3, som ÖV mot par 56, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
51NT S+2 -150 9 17% 115 44.0%D643D53E106853 KKnKKn979873K96
63NT Ö+1 630 49 94% 164 52.3%D1084EK10EKn7642 75KnK1086542KD10
Rond 4, som NS mot par 36, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
73 N-1 -100 16 31% 180 49.3%1063Kn864EKn9864 EK9K910D1097653
84 N= 420 35 67% 215 51.5%EKn654KnK92EDKn5 K97361083K8632
Rond 5, som NS mot par 54, Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman
91NT N+2 150 40 77% 255 54.3%ED7DKn47643E65 K1064EK8559842
103 N-1 -100 50 96% 305 58.5%KD32D97429825 10975K65KDKnKn103
Rond 6, som ÖV mot par 49, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
114 Ö= 420 38 73% 343 59.8%KDKn9425EDEKn87 7DKn42KKn7653210
125 V= 450 12 23% 355 56.8%K732K10539K986 105EDKn76EDED75
Rond 7, som ÖV mot par 42, Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm
134 Ö-1 -100 52 100% 407 60.1%54EKDKn9865263 983432KDKn4972
143NT S+1 -430 1 2% 408 55.9%E565107632K1072 Kn764K1084Kn8E98
Rond 8, som NS mot par 37, Lotti Hellsten - Sverker Hellsten
153 N= 140 36 69% 444 56.8%Kn1063DKn7E56543 EK2E62974KD98
164 Ö+1 -650 37 71% 481 57.7%K7549431095462 Kn963282EK76Kn5
Rond 9, som ÖV mot par 58, Bo Hedberg - Nancy Thern
176D Ö-1 -100 3 6% 484 54.6%EDKn10753109KD64 843942EKD8682
185 S+1 -620 26 50% 510 54.4%Kn10654Kn10522Kn87 D873EK863Kn652
Rond 10, som ÖV mot par 41, Jan Schneider - Ester Schneider
193NT Ö= 600 32 62% 542 54.8%KDKn4E96395E97 6KDKn5DKn74Kn863
202 V-1 -100 22 42% 564 54.1%K10939854KDE96 42ED76325K1073
Rond 11, som NS mot par 51, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
213 V-1 50 24 46% 588 53.8%DKn9642D6EDKn76 EKn63E1093108542
224 Ö+3 -710 24 46% 612 53.4%93K7629D108542 1065954D754Kn76
Rond 12, som ÖV mot par 38, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
231NT S-1 100 20 38% 632 52.7%1096KD1054104EKn6 EK596DKn8621093
243NT N+1 -430 20 38% 652 52.1%D5E1075310731053 K109644854DKn42