Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Yngve Jarl - Birgitta Forsström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 35, Gun Bellander - Hanna Lewandowski
11NT S+2 150 37 97% 37 97.0%Kn107584K762Kn85 K92ED72D108E96
23NT Ö= -400 18 47% 55 72.0%D863DKn72Kn5742 Kn21083KD107Kn1085
Rond 2, som ÖV mot par 36, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
31NT N+2 -150 17 45% 72 63.0%D10842Kn108543D8 63K6D8654EK63
43D V-1 -200 9 24% 81 53.2%3DKn962K52Kn1072 KDKn87628D7694
Rond 3, som NS mot par 37, Susanne Levin - Kristina Bengtsson
53 Ö+2 -150 26 68% 107 56.2%Kn987KD63K9473 K1048742Kn7532K
61NT Ö+2 -150 12 32% 119 52.2%D74K10873DKn859 EKn98Kn95K109632
Rond 4, som ÖV mot par 38, Gunilla Wallin - Christian Söderlund
74 V+3 710 37 97% 156 58.6%Kn8632EKDKn7623 EKD10765D10109K4
85D N-1 100 38 100% 194 63.8%74231083EKDKn76 E109E10952109853
Rond 5, som NS mot par 39, Erwin Wilhelm - Agneta Johansson
93 S= 110 5 13% 199 58.1%EDK9849843983 K8653D5EK10765
103 N= 140 10 26% 209 54.9%K3KKn964Kn8EKn85 ED75E10764KD32
Rond 6, som ÖV mot par 40, Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn
112 Ö= 110 17 45% 226 54.0%ED9EK10E874952 8742D97425764
124 N= -620 32 84% 258 56.5%852D9865K7954 E6KKn7D8643276
Rond 7, som ÖV mot par 41, Willy Landgren - Bibi Jönsson
131 N+1 -90 16 42% 274 55.4%Kn96327328EKn87 1074EK4E93D432
143 S-2 100 33 87% 307 57.6%642KD9754108K5 E1098KnD9638732
Rond 8, som NS mot par 42, Ester Schneider - Greta Schöön
152 N= 90 19 50% 326 57.1%D108KD9642D1082 9643EKn9583EK6
163NT Ö= -600 26 68% 352 57.8%875E743965276 K93D10652K108102
Rond 9, som NS mot par 31, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
173 N+2 150 4 11% 356 55.1%K962K63ED92E3 EKn8747108643D10
184 V-1 50 16 42% 372 54.3%K108546D76K643 D762EKn5E9852Kn
Rond 10, som NS mot par 32, Karin Sjögren - Katarina Barnekow
193 N+1 130 12 32% 384 53.2%EK97Kn952EKKn74 Kn64364EK8D1085
201 V-1 100 19 50% 403 53.0%KD63D631093K103 42KKn852E75E52
Rond 11, som NS mot par 33, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
213 N+2 200 12 32% 415 52.0%EKn942KD952Kn98 D1065E9EKKn8646
223 N-2 -100 2 5% 417 49.9%EKD1032K85DEK9 Kn7974374DKn1076
Rond 12, som NS mot par 34, Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard
235 V+1 -620 24 63% 441 50.4%DKn984Kn10843107Kn 10765ED72421065
243 Ö+1 -170 34 89% 475 52.0%65D8773KDKn1065 E8763DKn852842