Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Birgitta Strand

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Marianne Servin - Ulla Öberg
11NT S= 90 28 74% 28 74.0%Kn107584K762Kn85 K92ED72D108E96
23NT V= -400 18 47% 46 60.5%D863DKn72Kn5742 Kn21083KD107Kn1085
Rond 2, som NS mot par 6, Jolanta Nilsson - Jan Nilsson
32NT V= -120 2 5% 48 42.0%KKn977EKn1093754 E5ED92K72Kn1092
43 V-2 200 29 76% 77 50.5%1095E754E8EKD5 E4K103Kn10943863
Rond 3, som NS mot par 7, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
53NT V= -400 11 29% 88 46.2%Kn987KD63K9473 K1048742Kn7532K
64 Ö+1 -150 12 32% 100 43.8%D74K10873DKn859 EKn98Kn95K109632
Rond 4, som ÖV mot par 8, Jan Clementsson - Mats Andersson
74 V+2 680 31 82% 131 49.3%Kn8632EKDKn7623 EKD10765D10109K4
85 N-1 50 33 87% 164 54.0%74231083EKDKn76 E109E10952109853
Rond 5, som NS mot par 9, Eva Karlsson - Ulla Fischer
93 S= 140 10 26% 174 50.9%EDK9849843983 K8653D5EK10765
103NT S+2 660 37 97% 211 55.5%K3KKn964Kn8EKn85 ED75E10764KD32
Rond 6, som ÖV mot par 10, Klas Bellander - Mats Holm
111NT N+1 -120 0 0% 211 50.5%ED9EK10E874952 8742D97425764
123NT S+1 -630 30 79% 241 52.8%852D9865K7954 E6KKn7D8643276
Rond 7, som ÖV mot par 11, Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg
132NT N-2 200 31 82% 272 55.1%Kn96327328EKn87 1074EK4E93D432
143NT S-1 50 25 66% 297 55.9%642KD9754108K5 E1098KnD9638732
Rond 8, som NS mot par 12, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
152NT V-3 150 30 79% 327 57.4%D108KD9642D1082 9643EKn9583EK6
163NT Ö= -600 26 68% 353 58.1%875E743965276 K93D10652K108102
Rond 9, som NS mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
173 S+1 170 6 16% 359 55.6%K962K63ED92E3 EKn8747108643D10
182 Ö= -110 8 21% 367 53.7%K108546D76K643 D762EKn5E9852Kn
Rond 10, som NS mot par 2, Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén
195 N-1 -50 9 24% 376 52.1%EK97Kn952EKKn74 Kn64364EK8D1085
201NT V= -90 8 21% 384 50.5%KD63D631093K103 42KKn852E75E52
Rond 11, som NS mot par 3, Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg
214 N-1 -100 3 8% 387 48.5%EKn942KD952Kn98 D1065E9EKKn8646
223 N+2 200 14 37% 401 48.0%EKD1032K85DEK9 Kn7974374DKn1076
Rond 12, som NS mot par 4, Hans Ryning - Gösta Wiik
233NT Ö+4 -720 12 32% 413 47.3%DKn984Kn10843107Kn 10765ED72421065
243NT Ö+3 -490 3 8% 416 45.7%65D8773KDKn1065 E8763DKn852842