Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Partävling, 24 bord, 47 par. Antal brickor: 24. Medel: 529.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 46, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
12 S-3 150 12.0 27% 12 27.0%K871084EK3EK105 DKn94E6585Kn872
26NT V-1 -50 4.0 9% 16 18.0%Kn5KD764E98375 K74EKD542EKD2
Rond 2, som NS mot par 45, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
36 N= 980 30.0 68% 46 34.7%KDKnEKKn10K10EK72 84D986532EKn65
44 V+2 -680 10.0 23% 56 31.8%4864K1076DKn1082 K8Kn75E9843K74
Rond 3, som ÖV mot par 44, Håkan Myrhagen - Peter Moricz
53NT V+1 430 31.0 70% 87 39.4%4EDKn9E1098K1053 KD1092105D6E962
64 V= 620 19.0 43% 106 40.0%78653EKn54KD84 KKn63EK7421073E
Rond 4, som NS mot par 43, Lars G Svensson - Greger Jonsson
73 V+1 -170 24.0 55% 130 42.1%DKn65232KD5D97 K943108EKn82Kn54
84 V+1 -450 13.0 30% 143 40.6%KKn65Kn541098643 D10972D63K72D2
Rond 5, som NS mot par 54, Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors
91NT S= 90 22.0 50% 165 41.7%E84EKn843106D32 D7376KD73E1095
104 V= -620 8.0 18% 173 39.3%E7597DK1096432 Kn843K86986537
Rond 6, som NS mot par 53, Einar Nilsson - Thore Lindström
115 V-2 100 36.0 82% 209 43.2%K6421054Kn64284 E9875E86D10532
122 N= 110 17.0 39% 226 42.8%ED10932EK4D432 7Kn1052KKn1072K65
Rond 7, som ÖV mot par 52, Ester Schneider - Mona Berge
134 V+3 710 44.0 100% 270 47.2%D43910874ED742 EKn976EKD3DK108
141NT V+1 120 34.0 77% 304 49.4%EK32K102854E86 D9954ED972543
Rond 8, som ÖV mot par 51, Göran Olsson - Karin Eresund
15Pass 31.0 70% 335 50.7%K1095986D7E543 EKn76Kn721065D96
161NT V+2 150 26.0 59% 361 51.2%E753D1075E104E3 KD29462KKn9864
Rond 9, som NS mot par 50, Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg
171NT V-1 50 29.0 66% 390 52.1%86532Kn876EK83 Kn764EK974D752
183 V+1 -130 17.0 39% 407 51.4%D10964DKn6KnEKD8 EKn859542108976
Rond 10, som NS mot par 49, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
196NT V-2 200 34.0 77% 441 52.7%Kn8541039KD10643 6397652D106538
203 Ö= -140 7.0 16% 448 50.9%E3EKKn94Kn543210 51086109ED76543
Rond 11, som NS mot par 48, Nina Nilsson - Jane Brändemar
211NT S+1 120 12.0 27% 460 49.8%K43ED109475KKn9 D10K839864E863
224 S= 420 32.0 73% 492 50.8%EKn375ED106E1085 K9642E108K4DKn6
Rond 12, som NS mot par 47, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
233 V+1 -170 16.0 36% 508 50.2%10D96EKn106KD832 Kn53107K9843E64
243 S= 140 36.0 82% 544 51.5%K9763ED976K72 Kn108653EK107Kn510