Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Partävling, 24 bord, 47 par. Antal brickor: 24. Medel: 529.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars Jarming - Monica Lannerud

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 47, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
13NT Ö+2 460 44.0 100% 44 100.0%K871084EK3EK105 DKn94E6585Kn872
26NT V= 990 42.0 95% 86 97.5%Kn5KD764E98375 K74EKD542EKD2
Rond 2, som ÖV mot par 46, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
34 S+2 -480 32.0 73% 118 89.3%E109748763Kn1098 65327D9542D43
44 V= 620 3.0 7% 121 68.8%Kn762E109DKnE953 ED10953KD32526
Rond 3, som NS mot par 45, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
53NT Ö+1 -430 13.0 30% 134 61.0%E83K6332DKn874 Kn7658742KKn754
64 Ö-1 100 43.0 98% 177 67.2%E854KnKD86Kn1076 D1092D109929532
Rond 4, som NS mot par 44, Håkan Myrhagen - Peter Moricz
74 V= -620 3.0 7% 180 58.6%DKn65232KD5D97 K943108EKn82Kn54
84 V= -420 34.0 77% 214 60.9%KKn65Kn541098643 D10972D63K72D2
Rond 5, som NS mot par 43, Lars G Svensson - Greger Jonsson
92 V-1 100 27.0 61% 241 60.9%E84EKn843106D32 D7376KD73E1095
104 Ö-1 100 24.0 55% 265 60.3%E7597DK1096432 Kn843K86986537
Rond 6, som NS mot par 54, Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors
115 V-1 50 17.0 39% 282 58.4%K6421054Kn64284 E9875E86D10532
123 N= 140 30.0 68% 312 59.2%ED10932EK4D432 7Kn1052KKn1072K65
Rond 7, som ÖV mot par 53, Einar Nilsson - Thore Lindström
134 V+2 680 37.0 84% 349 61.1%D43910874ED742 EKn976EKD3DK108
142NT Ö+1 150 39.0 89% 388 63.1%EK32K102854E86 D9954ED972543
Rond 8, som NS mot par 52, Ester Schneider - Mona Berge
152NT S= 120 33.0 75% 421 63.9%82ED104Kn8432KKn D43K53EK910872
163 Ö= -110 29.0 66% 450 64.0%10986EKKn3875D10 Kn4862KDKn93752
Rond 9, som ÖV mot par 51, Göran Olsson - Karin Eresund
172 Ö+1 140 35.0 80% 485 64.9%ED1053101042Kn1094 K92DKn8EK953D6
184 N-1 100 13.0 30% 498 63.0%73103EK73210542 K2EK87D9654Kn3
Rond 10, som NS mot par 50, Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg
193NT V= -600 17.0 39% 515 61.7%Kn8541039KD10643 6397652D106538
204 Ö-1 100 28.0 64% 543 61.9%E3EKKn94Kn543210 51086109ED76543
Rond 11, som NS mot par 49, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
211NT S+1 120 12.0 27% 555 60.2%K43ED109475KKn9 D10K839864E863
224 S= 420 32.0 73% 587 60.8%EKn375ED106E1085 K9642E108K4DKn6
Rond 12, som NS mot par 48, Nina Nilsson - Jane Brändemar
234 V-2 200 43.0 98% 630 62.4%10D96EKn106KD832 Kn53107K9843E64
244 N-1 -50 24.0 55% 654 62.1%K9763ED976K72 Kn108653EK107Kn510