Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2014-08-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2014-08-20

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Hanna Söderberg - Marianne Falck

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Lotta Lundberg - Peter Gati
13NT Ö-2 -100 1 2% 1 2.0%3EKn6EK10538752 EKD292Kn82EKn104
23 V+1 170 45 90% 46 46.0%Kn6Kn8762EKn7D52 EK10KD10332Kn976
Rond 2, som NS mot par 52, Willy Landgren - Bibi Jönsson
34 Ö+1 -650 4 8% 50 33.3%EKKn5254K76523 D10983DKn3KD874
44 V-3 300 41 82% 91 45.5%KKn76D108765DKn6 D843ED9752E108
Rond 3, som NS mot par 37, Sonja Christensson - Lisa Engström
55 Ö= -400 7 14% 98 39.2%KD2Kn852KnKn8542 984KD9743K8K10
61NT Ö+2 -150 11 22% 109 36.3%1073K43E2EK653 KKn865Kn1087Kn5Kn4
Rond 4, som ÖV mot par 31, Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson
76NT Ö-1 -100 2 4% 111 31.7%ED8EDKn62EK8E7 K9753Kn2K109542
84 N+1 -450 23 46% 134 33.5%1076254DKn98K98 DKn985D63763Kn4
Rond 5, som NS mot par 38, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
96 S= 920 39 78% 173 38.4%KDKnEKKn7EK93K5 5D2Kn10765ED1093
101 V+3 -170 34 68% 207 41.4%K76Kn86ED108476 10553Kn92KDKn983
Rond 6, som NS mot par 32, Klas Bellander - Mats Holm
111NT S+1 120 25 50% 232 42.2%10975EDKn7D2KD5 Kn284K107EKn9762
125 S-1 -100 22 44% 254 42.3%Kn102E1094EKD854 K3D104K53Kn7632
Rond 7, som ÖV mot par 39, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
133 Ö= 110 37 74% 291 44.8%6E4K1098732Kn73 EKnK98632E4865
144 S+1 -450 5 10% 296 42.3%876EKn754E9742 Kn3D9862KKn95310
Rond 8, som ÖV mot par 33, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
154 S+1 -650 5 10% 301 40.1%DKn10532Kn105E543 K696964E108762
164 N+1 -450 14 28% 315 39.4%Kn964392KD2Kn93 K1052Kn84E754105
Rond 9, som NS mot par 40, Göran Olsson - Karin Eresund
174 Ö-1 50 46 92% 361 42.5%K4K865Kn7E6532 D8752Kn102D9Kn84
183NT N-2 -200 6 12% 367 40.8%DKn76E752K9548 E1049DKn7KDKn1074
Rond 10, som ÖV mot par 56, Gerda Sevonius - Ingvar Malmkvist
193NT V+3 690 16 32% 383 40.3%E7K94E9742632 D8ED103KD106EK8
205 S+2 -710 11 22% 394 39.4%1073KDKn10976465 Kn8532KDKn95842
Rond 11, som ÖV mot par 35, Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson
213NT S-2 200 46 92% 440 41.9%KD1095Kn42E7E74 42E1083DKn59653
224 Ö+1 650 44 88% 484 44.0%ED965KD42D5E9 10Kn1063EK103D532
Rond 12, som ÖV mot par 42, Lars G Svensson - Greger Jonsson
233NT Ö+1 630 25 50% 509 44.3%EK85ED86543EK D2KKn53KD710762
243NT V-1 -50 9 18% 518 43.2%92K632976KD98 ED5104EK105Kn1076