Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 40, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
14 N+3 -510 30 68% 30 68.0%3KKn73210538543 D7610549742Kn102
22NT N-2 200 34 77% 64 72.5%EK984107KKn5494 1052D8621092K76
Rond 2, som ÖV mot par 35, Christer Ekberg - Max Elander
32NT N-1 50 37 84% 101 76.3%10873K108776532 E5DKnED42109765
42 S-2 200 42 95% 143 81.0%E985Kn7D74E1087 D43K94E863D93
Rond 3, som ÖV mot par 50, Stig Unoson - Calle Erlandsson
54 S-3 300 42 95% 185 83.8%92EK85K9EKKn52 E6976Kn10763987
61 Ö-1 -100 8 18% 193 72.8%KDKn10EKKn7542D5 9543Kn543K3Kn87
Rond 4, som NS mot par 48, Junot Delcomyn - Christina Leander
74 Ö+2 -680 2 5% 195 63.1%E95287Kn4K10762 Kn10876K5E106954
86 S-2 -100 0 0% 195 55.2%EKKn2EKD10943ED 94762E9764843
Rond 5, som ÖV mot par 36, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
92 S= -110 3 7% 198 49.9%10832Kn10E53EDKn8 EK759D9864962
104 Ö= 620 15 34% 213 48.3%KKn955EK2D10542 ED87864264EKn7
Rond 6, som ÖV mot par 31, Agneta Johansson - Lars Svensson
113 N-2 100 35 80% 248 51.2%Kn910961085D9743 ED865K875D9E5
124 S+3 -710 34 77% 282 53.3%4287654KKn10782 10932D985310764
Rond 7, som NS mot par 37, Jan Schneider - Ester Schneider
131NT V-1 100 20 45% 302 52.7%Kn53E1075475965 ED1084Kn3EKn86K8
144 S+1 450 38 86% 340 55.1%E872DKn9747K53 D10953EK62K326
Rond 8, som NS mot par 32, Kent Bengtsson - Pyttsi Flodqvist
153 S-2 -200 6 14% 346 52.3%9EDKn107587KKn53 D6543EKn9432E2
164 S-1 -50 4 9% 350 49.6%E104E210642D1053 D73KKn874EK3EK
Rond 9, som ÖV mot par 38, Göran Olsson - Karin Eresund
173NT S= -400 36 82% 386 51.5%1094Kn73108652Kn4 863D94E74E1093
183NT Ö= 400 20 45% 406 51.2%DKn3D10ED954Kn94 E87543Kn8EKD32
Rond 10, som NS mot par 33, Lars G Svensson - Greger Jonsson
194 V-2 200 31 70% 437 52.2%KKn54Kn8664E963 1073KKn52Kn108742
204 N+2 680 38 86% 475 53.9%EKn8EKn62K63EK8 KD62D1075109632
Rond 11, som ÖV mot par 39, Birgitta Mörnstam - Lars V Andersson
214NT N-2 200 40 91% 515 55.6%874E43KD108543 D106KDKn108DKn546
225 V-2 -200 1 2% 516 53.2%Kn62D10EK74DKn102 ED85Kn5Kn1096E65
Rond 12, som NS mot par 34, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
233 N+1 130 27 61% 543 53.5%EKn9K8D9E87432 D10D43K7432KKn9
244D Ö-2 300 6 14% 549 51.9%32KDKn7DKn10D1083 4E6542EK972E2