Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 41, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
17 N-1 50 44 100% 44 100.0%3KKn73210538543 D7610549742Kn102
22 N= -110 10 23% 54 61.5%EK984107KKn5494 1052D8621092K76
Rond 2, som ÖV mot par 52, Ebon Agvard - Kuno Wahlgren
33NT N= -400 2 5% 56 42.7%10873K108776532 E5DKnED42109765
42 S= -110 13 30% 69 39.5%E985Kn7D74E1087 D43K94E863D93
Rond 3, som ÖV mot par 51, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
53 Ö-1 -50 18 41% 87 39.8%92EK85K9EKKn52 E6976Kn10763987
62 N-1 50 14 32% 101 38.5%KDKn10EKKn7542D5 9543Kn543K3Kn87
Rond 4, som NS mot par 50, Stig Unoson - Calle Erlandsson
74 Ö+1 -650 18 41% 119 38.9%E95287Kn4K10762 Kn10876K5E106954
84 N+2 480 19 43% 138 39.4%EKKn2EKD10943ED 94762E9764843
Rond 5, som NS mot par 49, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
92 S= 110 41 93% 179 45.3%964ED86K721053 DKnK75432Kn10K74
104 Ö= -620 29 66% 208 47.4%104EK103Kn1098763 632DKn97D53K98
Rond 6, som ÖV mot par 48, Junot Delcomyn - Christina Leander
112 V-3 -150 5 11% 213 44.1%Kn910961085D9743 ED865K875D9E5
126 S+1 -1460 15 34% 228 43.2%4287654KKn10782 10932D985310764
Rond 7, som NS mot par 47, Christina Kronlund - Thomas Ålander
131NT V-1 100 20 45% 248 43.4%Kn53E1075475965 ED1084Kn3EKn86K8
143 S+2 200 18 41% 266 43.2%E872DKn9747K53 D10953EK62K326
Rond 8, som NS mot par 46, Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
153 S-1 -100 12 27% 278 42.1%9EDKn107587KKn53 D6543EKn9432E2
163NT S+1 430 23 52% 301 42.8%E104E210642D1053 D73KKn874EK3EK
Rond 9, som NS mot par 45, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
173NT N= 400 8 18% 309 41.3%KDKn5265Kn3D762 E7EK1082KD9K85
183NT Ö+1 -430 13 30% 322 40.7%K1098K2K632865 76542EKn96107107
Rond 10, som NS mot par 44, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
194 V-2 200 31 70% 353 42.2%KKn54Kn8664E963 1073KKn52Kn108742
204 N+2 680 38 86% 391 44.4%EKn8EKn62K63EK8 KD62D1075109632
Rond 11, som NS mot par 43, Willy Landgren - Bibi Jönsson
215 Ö-3 150 39 89% 430 46.5%EKKn32765K2EKn7 9592E109876392
223 V-1 100 35 80% 465 48.0%K1039874832743 974EK632D5K98
Rond 12, som NS mot par 42, Per Almqvist - Jan-Erik Olsson
233 N+1 130 27 61% 492 48.6%EKn9K8D9E87432 D10D43K7432KKn9
244 S+2 480 39 89% 531 50.3%32KDKn7DKn10D1083 4E6542EK972E2