Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Agneta Johansson - Lars Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 42, Per Almqvist - Jan-Erik Olsson
16 N= 980 24 55% 24 55.0%EKn954ED96K867 K10828EDKnEKD96
23 S= 110 34 77% 58 66.0%DKnEKn943E863D2 763K5D7EKn10853
Rond 2, som NS mot par 41, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
32 S-1 -50 7 16% 65 49.3%KKn96E963Kn9ED3 D42542K108KKn84
41 Ö+1 -110 6 14% 71 40.5%Kn102E82Kn1096542 K76D10653K52KKn
Rond 3, som NS mot par 52, Ebon Agvard - Kuno Wahlgren
53D S-1 -200 7 16% 78 35.6%1073Kn1043242D103 KDKn854DED8564
62 Ö= -110 14 32% 92 35.0%8610976D6E10643 E72D82E1098K92
Rond 4, som NS mot par 51, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
74 Ö+1 -650 18 41% 110 35.9%E95287Kn4K10762 Kn10876K5E106954
84 N+3 510 26 59% 136 38.8%EKKn2EKD10943ED 94762E9764843
Rond 5, som NS mot par 50, Stig Unoson - Calle Erlandsson
92 Ö+2 -170 14 32% 150 38.0%964ED86K721053 DKnK75432Kn10K74
104 V+2 -680 8 18% 158 36.0%104EK103Kn1098763 632DKn97D53K98
Rond 6, som NS mot par 49, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
113 N-2 -100 9 20% 167 34.5%K4EDKn43642K82 107322EKKn73Kn106
124 S+3 710 10 23% 177 33.6%DKn83EKKn106KDKn9 EK9765DE42E53
Rond 7, som ÖV mot par 48, Junot Delcomyn - Christina Leander
133 V-1 -100 24 55% 201 35.2%76982KD109ED73 K92KD6432Kn1042
144 S+1 -450 6 14% 207 33.7%Kn61053EDKn96E42 K4810854DKn10987
Rond 8, som ÖV mot par 47, Christina Kronlund - Thomas Ålander
154 N= -620 6 14% 213 32.4%E1082KD106510764 KKn7439862KD98
163NT S+1 -430 21 48% 234 33.4%95109653DKn7986 KKn862D985Kn742
Rond 9, som ÖV mot par 46, Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
173NT S+2 -460 3 7% 237 31.8%1094Kn73108652Kn4 863D94E74E1093
185 Ö-2 -100 1 2% 238 30.2%DKn3D10ED954Kn94 E87543Kn8EKD32
Rond 10, som NS mot par 45, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
194 V= -620 6 14% 244 29.3%KKn54Kn8664E963 1073KKn52Kn108742
204 N= 620 19 43% 263 30.0%EKn8EKn62K63EK8 KD62D1075109632
Rond 11, som NS mot par 44, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
213NT N-1 -100 20 45% 283 30.7%EKKn32765K2EKn7 9592E109876392
223NT V-2 200 43 98% 326 33.8%K1039874832743 974EK632D5K98
Rond 12, som ÖV mot par 43, Willy Landgren - Bibi Jönsson
232 N+2 -130 17 39% 343 34.0%K8763E61065D105 542Kn109752EKn86
244 N+2 -480 5 11% 348 33.0%EK1076109363Kn76 DKn9858854K954