Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 scratch 2014-07-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 scratch 2014-07-14

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 1, Kristi Meier - Per Nilsson
11NT V= 90 28 61% 28 61.0%K4D981098742103 D85KKn42ED5E64
23 S+2 -150 10 22% 38 41.5%E76E72KKn53Kn62 852KDKn8876427
Rond 2, som NS mot par 7, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
32 S+2 170 37 80% 75 54.3%EKn7D873Kn92953 D104KKn96E3EKn82
42 V+1 -140 18 39% 93 50.5%10Kn109KD4E108432 KD754274E8753
Rond 3, som ÖV mot par 2, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
52 N= -110 9 20% 102 44.4%1098KD631076K82 E624K93EKn9764
63NT N+1 -430 4 9% 106 38.5%D75Kn10751043Kn72 EKn1083K8Kn62D108
Rond 4, som ÖV mot par 8, Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren
74 N= -620 3 7% 109 34.0%ED6348765K1096 K2962EKn2D7432
83 N+1 -170 21 46% 130 35.5%Kn7687K10973965 K10954KEKn54KD8
Rond 5, som ÖV mot par 3, Rutger Persson - Lennart Lindahl
93NT Ö= 600 38 83% 168 40.8%D642Kn9EKKn3DKn5 Kn105E107653D4K7
104D V= 790 46 100% 214 46.7%E93K5428KKn982 KD52E1083KKn534
Rond 6, som ÖV mot par 9, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
114 V-2 -100 26 57% 240 47.6%Kn76K1072EKDKn102 5Kn87652EKKn534
121 S+1 -110 30 65% 270 49.1%D1074DK10873Kn64 82KKn72D92K952
Rond 7, som ÖV mot par 4, Ulla Öberg - Mona Andersson
134 Ö+1 150 36 78% 306 51.3%Kn859762EKDKn42 K76382EKKn95108
141NT V+4 210 44 96% 350 54.5%Kn3Kn632953KKn105 ED8ED974K7D64
Rond 8, som ÖV mot par 10, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
153NT Ö+1 430 31 67% 381 55.3%DKn752DEK4DKn98 EEKn952532EK104
164 Ö+2 680 37 80% 418 56.9%EK75KD1097KKn106 62EKn43E9731073
Rond 9, som NS mot par 5, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
173NT Ö= -400 4 9% 422 54.1%109108487632DKn6 D874K62EK9595
186NT S-1 -100 14 30% 436 52.7%KDKn9E95Kn2ED102 E1071074EK9KKn74
Rond 10, som NS mot par 11, Olle Persson - Jan Clementsson
192 V+1 -140 2 4% 438 50.2%87102K964K9642 DKn1095EKn9102EDKn
204 V= -620 8 17% 446 48.5%10D76310643EK43 E2EKKn85D108762
Rond 11, som ÖV mot par 6, Agneta Johansson - Lena Jeppsson
213NT N= -600 23 50% 469 48.6%96275242Kn10752 KKn103E1084D106D6
223NT V-3 -300 2 4% 471 46.5%D942E7243KD83 EKn6109865EKD96
Rond 12, som NS mot par 12, Göran Öhrn - Stig Persson
233NT V+2 -660 32 70% 503 47.6%106410972DKn9752 72K987632D384
243 S+4 190 30 65% 533 48.3%DKn10741084K3D85 E8KnEDKn10EKn10974