Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Britt Lindberg - Anita Martinsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Göran Nyqvist - Sten Sjöström
13 V+1 -170 13 38% 13 38.0%KDEK3983Kn8762 84DKn854KKn10653
24 V+1 -450 0 0% 13 19.0%2EK762K9876105 96D1098EKn5Kn976
Rond 2, som ÖV mot par 11, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
33NT S-1 50 23 68% 36 35.3%D1076D98E6Kn1094 8310643K1097376
43 V-1 -100 9 26% 45 33.0%1076KD105E8E642 EK3E874Kn43Kn95
Rond 3, som NS mot par 18, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
52 N-3 -300 0 0% 45 26.4%9ED97KKn73KD83 KKn10621064D104109
63 Ö+1 -130 5 15% 50 24.5%E87E9654E9462 D1063Kn72KKn7538
Rond 4, som ÖV mot par 10, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
74 V= 620 6 18% 56 23.6%D10K108EK75E763 E765EDKn75D6Kn4
82 N-2 100 17 50% 73 26.9%E64310EKD421063 D975KKn865E975
Rond 5, som ÖV mot par 15, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
93 Ö= 110 24 71% 97 31.8%82K54362EKKn73 Kn10973DEK84D86
103 S= -140 6 18% 103 30.4%8762976E9EDKn5 43Kn843DKn87K97
Rond 6, som ÖV mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
114 N+1 -450 16 47% 119 31.9%Kn863284K75422 ED107976DKn31087
121NT N= -90 6 18% 125 30.8%K106410865EK6Kn5 E8EK387529874
Rond 7, som NS mot par 5, Erwin Wilhelm - Greta Schöön
131NT Ö+1 -120 6 18% 131 29.8%1084EK9Kn10DKn976 9752Kn654K97E10
144 Ö+1 -450 3 9% 134 28.3%EK5273D879643 DKn731098432KKn10
Rond 8, som ÖV mot par 7, Lena Jeppsson - Iréne Carlsson
154 V+1 450 18 53% 152 29.9%K1094K1076ED3Kn2 ED76EKnKn97KD63
161NT V= 90 16 47% 168 31.0%K972DKn63D2864 E64EK8Kn1054KKn2
Rond 9, som NS mot par 1, Mona Andersson - Agneta Johansson
174 S+1 450 21 62% 189 32.8%DKn81093292EKKn9 EKKn765EKKn64D8
184 Ö+2 -480 19 56% 208 34.1%E5Kn43D9886532 94210532EKDKn107
Rond 10, som ÖV mot par 17, Britta-Lena Rundcrantz - Sonja Christensson
192 N-1 50 27 79% 235 36.5%K43ED752Kn8E108 108793ED9652Kn6
203 S-1 100 24 71% 259 38.2%K10852103DKn10743 93EKn86E82KD93
Rond 11, som ÖV mot par 14, Monica Lessing - Birgit Larsson
213 Ö= 140 6 18% 265 37.2%EKDK85D764D104 1086531092EKKn53
221NT S+1 -120 10 29% 275 36.9%D547541086ED32 Kn632DKn9KKn92K9
Rond 12, som NS mot par 2, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
232 S= 110 12 35% 287 36.8%5Kn8652DKn6K642 KD10982104ED1073
243NT V+3 -490 0 0% 287 35.2%K1042D710943E72 Kn83Kn109652D954